Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Кібербезпека

Кібербезпека у сфері охорони здоров’я стає одним із ключових питань для медичних закладів та держави. Розвиток електронної охорони здоров’я та активна цифровізація процесів вимагають від медичної спільноти не лише цифрових знань і навичок, а й знань щодо основ кібербезпеки і навичок захисту власних даних і даних пацієнта у цифровому просторі.

Кіберзахист – це захист інформації, яка має цифрову форму; він передбачає такі заходи, як захист від вірусів, хакерських атак, запобігання підробці даних та іншим діям, наслідками яких можуть бути не тільки видалення або викрадення даних, а й потенційно шкідливий вплив на роботу і продуктивність співробітників закладу охорони здоров’я, використання незаконно отриманої інформації проти фізичної чи юридичної особи або взагалі зупинка процесу надання медичної допомоги та пов’язаних послуг.

Міністерство охорони здоров’я за підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» сформувало бібліотеку матеріалів, що допоможуть лікарям, медичним сестрам і братам, управлінцям, адміністраторам медичних закладів та всім зацікавленим партнерам отримати основні знання про види і форми кіберзагроз та чіткі рекомендації щодо боротьби з ними.

У цьому розділі подано розроблені матеріали, які поінформують про те, як захистити себе та свої дані, а також як запровадити ефективну систему для боротьби проти кіберзагроз у вашому закладі. Використовуйте ці матеріали для поширення серед ваших медичних працівників та для їх навчання щодо основ кібербезпеки в закладах.КІБЕРБЕЗПЕКА – EMAIL РОЗСИЛКА

Теми листів на вибір:

Загрози та захист: кібербезпека у медицині

Кібербезпека у медичних закладах — дотримання правил

Захистимо інформацію разом: правила кібербезпеки в охороні здоров'я

Боротьба з кіберзагрозами: дані пацієнтів та їх захист у медицині

      

Текст листа: 

Чи відомо Вам, що знання правил кібербезпеки — це головний інструмент у захисті пацієнтів та їх конфіденційної інформації?

Кібербезпека — це захищеність комп’ютерних інформаційних пристроїв та систем від несанкціонованого доступу, що забезпечує конфіденційність, цілісність та доступність інформації.

Чому необхідно дотримуватись правил кібербезпеки в медичному закладі?

Сфера охорони здоровʼя — одна із лідерів у світі за зростанням кількості кібератак. У 2022 році на тиждень відбувалось 1 463 кібератаки, що на 74 % більше, ніж у 2021 му. Витоки даних у медичній сфері найдорожчі — у середньому вони обходились медичним закладам західних країн у $10 млн (даніCHECK POINT RESEARCH (CPR) TEAM за 2022 рік). 

Електронна система охорони здоровʼя зберігає та обробляє медичні дані мільйонів українських пацієнтів. Вона надійно захищена. Персональні та медичні дані українців зберігаються в реєстрах у центральній базі даних, для них створено систему захисту інформації. Відповідальність за захист окремих медичних інформаційних систем несуть їхні розробники. Однак і медичні заклади відповідають за виконання передбачених угодою із МІС вимог щодо безпечної експлуатації цих систем. 

Але завжди слабкою ланкою будь-якої системи є людина. 61% кібератак у медичній сфері відбувається через недотримання правил кібербезпеки користувачами. 

Ознайомтеся з простими правилами кібербезпеки в медичному закладі на сайті МОЗ в розділі “Кібербезпека” - “Кіберзахист” HTTPS://MOZ.GOV.UA/KIBERZAHIST 

І пам’ятайте: обовʼязково повідомляйте про аномальну поведінку ваших гаджетів адміністратора безпеки вашого закладу. Без фахівця зупинити атаку неможливо. 

Більше - за посиланням HTTPS://MOZ.GOV.UA/KIBERBEZPEKA


КІБЕРБЕЗПЕКА

ШАБЛОНИ ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ КІБЕРСТАНДАРТІВ У МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ КІБЕРБЕЗПЕКА ФІШИНГ ЧУТЛИВІ ДАНІ ОБМІН МЕДИЧНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ НАДІЙНІ ПАРОЛІ ПРОГРАМИ ВИМАГАЧІ ПРОНИКНЕННЯ БЕЗ ДОЗВОЛУ НЕЗАБЛОКОВАНІ ЕКРАНИ СОЦІАЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ БЕЗЛАД У ФАЙЛАХ ДІЇ ПРИ КІБЕРІНЦИДЕНТІ ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧИХ ДОКУМЕНТІВ