Порядок верифікації документів про освіту
Від початку війни рф проти України до МОЗ звертаються медичні працівники, які на період війни вимушені покинути Україну та планують тимчасово працевлаштуватися на роботу за спеціальністю в інших країнах, з приводу механізму підтвердження диплома, сертифіката лікаря-спеціаліста або посвідчення про присвоєння\підтвердження кваліфікаційної категорії.
У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України інформує, що проведення перевірки автентичності дипломів про освіту належить до компетенції Міністерства освіти і науки України.
Водночас верифікація документів, що підтверджують професійну кваліфікацію про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоров’я, які у період воєнного стану виїхали з України за кордон та бажають тимчасово працевлаштуватися за фахом, відбувається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Структурним підрозділом МОЗ, у сфері компетенції якого знаходиться зазначене питання, є Управління медичних кадрів, освіти і науки. Адреса для листування: [email protected]
Звертаємо увагу, що МОЗ не уповноважувало жодну організацію, у тому числі громадські організації чи професійні асоціації, на здійснення діяльності щодо верифікації професійного статусу медичних та фармацевтичних працівників.
Як підтвердити диплом
Підтвердити диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста (зробити апостиль), який отримано в закладах вищої освіти України Ви можете виключно в Міністерстві освіти і науки України. Повноваження на проставлення апостиля надані МОН на підставі Постанови КМУ №61 від 18.01.2003 року.
МОН засвідчує апостилем офіційні документи про освіту, що видані закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами і організаціями.
Офіційними документами про освіту вважаються документи про освіту (наукові ступені), видані за формою (зразком), встановлені в Україні на дату їхньої видачі відповідними нормативно-правовими актами; а також адміністративні документи: архівні довідки, навчальні плани, довідки, що видаються закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами й організаціями та стосуються сфери освіти й науки. Такими документами, зокрема, є атестати, дипломи й додатки до них, довідки й навчальні плани й деякі інші. З метою проставлення апостиля треба звернутись до Інформаційно-іміджевого центру МОН України, який проставляє апостиль на будь-які документи, отримані в Україні, що стосуються сфери освіти і науки.
Перелік документів, які треба апостилювати саме у вашому випадку може вказати або посольство країни перебування, або навчальний заклад, де ви плануєте навчатися, або інша установа, що вас працевлаштовує.
Інформацію про роботу інформаційно-іміджевого центру МОН України ви можете знайти за посиланням.