Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

ІТ система ЕКОПФО

Міністерство охорони здоровʼя України, відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" від 15.11.2024 № 1338, повідомляє, що датою початку функціонування електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи та її складової — Реєстру осіб, направлених на проведення оцінювання повсякденного функціонування (далі — електронна система), є 1 січня 2025 року
У зв’язку з розгортанням додаткового функціоналу та проведенням технічних робіт частина функціоналу електронної системи, пов’язаного з модерацією справ, буде недоступна 1 січня 2025 року впродовж доби. 



ПОКРОКОВИЙ АЛГОРИТМ ДЛЯ ЛІКУЮЧИХ ЛІКАРІВ, ЕКСПЕРТНИХ КОМАНД ТА АДМІНІСТРАТОРІВ


Вхід в систему:

Вхід в реальну систему (продуктове середовище) спочатку з підписом керівника для активації закладу, а в далі за тим же посиланням для решти лікарів. Для входу необхідно використовувати КЕП керівника та працівника. 


Для тренування лікарів: 

Для тренування використовуйте посилання для входу до тестового середовища, яке доступно виключно за тестовим електронним підписом, який можна завантажити за посиланням з папки з відео та тестовим ключем. 

Якщо у вас виникли запитання або потрібна допомога, — звертайтеся: 

Як надати помилки техпідтримці по ІТ системі ЕКОПФО (покроково)

Як сформувати електронний підпис працівника, прив'язаний до юридичної особи

Покрокова інструкція, IT-система

National Cancer Institute Nfvdkihxylu Unsplash

Навчальні відео щодо тестування електронної системи

Навчальні відео для експертних команд та лікуючих лікарів щодо тестування електронної системи для оцінювання повсякденного функціонування

Дивитися

Підтримка користувачів нової електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи впроваджується для забезпечення прозорості, швидкості та зручності оцінювання стану людини.


Об’єкти системи

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи об’єднує таких учасників, які забезпечують організацію, проведення та підтримку процесу оцінювання:

  • Заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) – забезпечують роботу експертних команд, надаючи відповідну інфраструктуру та ресурси. А також можуть направляти на оцінювання повсякденного функціонування через лікуючих лікарів
  • Пацієнти – взаємодіють через свого лікуючого лікаря, отримують направлення та проходять оцінювання експертними командами, а також отримують рішення та рекомендації щодо свого стану на електронні пошту, через лікуючого лікаря або рекомендованим листом (у разі відсутності електронної пошти).
  • Лікуючі лікарі – завантажують медичні документи та формують електронний пакет для оцінювання, який підтверджує стан пацієнта та потребу (підстави і мету) для проходження оцінювання повсякденного функціонування. 
  • Адміністратори в закладах – приймають та перевіряють наявність усіх необхідних документів у електронній справі, направляють справу у чергу (система визначає дату і час засідання), а також формують графік засідань експертних команд у системі.
  • Експертні команди та їх лікарі – проводять оцінювання функціонального стану осіб, документуючи кожне рішення та рекомендації електронним підписом учасників команди.
  • Медичні реєстратори – тимчасова роль для внесення паперових справ, переданих від МСЕК до експертних команд, здійснюють реєстрацію паперових справ у системі під час перехідного періоду.
  • Центр оцінювання функціонального стану осіб – виконує перевірку обґрунтованості рішень експертних команд та розглядає оскарження рішень експертних команд, надає консультативну підтримку для лікарів експертних команд у складних та нетипових випадках.


Експертні команди

Експертні команди – це групи фахівців, які проводять оцінювання повсякденного функціонування осіб відповідно до затверджених процедур і критеріїв.

  • Формування команд:
  1. Команди створюються на базі комунальних закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), визначених військовими адміністраціями, та державних закладів охорони здоров'я, визначених МОЗ, на основі вимог до закладів.
  2. Заклад формує один або більше серед 9 профілів команд (загально-хірургічна, загальна, хірургічна, офтальмологічна, онкологічна, травматологічна, кардіоневрологічна, фтизіопульмонологічна, гематологічна, психіатрична). Правило 1-2-3: на 1 профіль команд має бути мінімум 2 команди, у кожній команді мінімум 3 лікаря. 
  3. Керівник закладу затверджує перелік лікарів, які можуть брати участь в оцінюванні повсякденного функціонування. 
  4. Керівник, заступники, лікарі, адміністратори та медичні реєстратори мають бути зареєстровані в системі - внести дані про працівників і надати ролі, працівникам - перейти за посиланням та пройти дореєстрацію. Тільки після цього буде доступний функціонал у системі. 


Наявні заклади та команди

Перелік зареєстрованих експертних команд, їхні спеціалізації та контактна інформація доступні за посиланням.


Вимоги до ЗОЗ

Заклади охорони здоров’я, які працюють у системі, повинні відповідати таким вимогам:

  • Наявність ліцензії на медичну практику.
  • Облаштування приміщень для роботи експертних команд (інклюзивність, комфорт)​​. Відповідати державним будівельним нормам.
  • Для проведення засідань експертних команд рекомендовано використовувати приміщення, розташоване на першому поверсі, а в разі наявності працюючих ліфтів — додатково на інших поверхах.
  • Біля приміщення для проведення очного розгляду повинні розміщуватися у достатній кількості меблі (стільці тощо) для очікування, а також ємності з питною водою.
  • Оснащення комп’ютерною технікою, засобами комунікації та програмним забезпеченням​.


Нормативно-правова база

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи регулюється такими нормативними актами:

  • Законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” (реєст. № 12178, 19.12.2024 прийнятий в другому читанні та в цілому) 

Передбачає ліквідацію медико-соціальної експертизи та запровадження оцінювання функціонування, яке будуть проводити експертні команди лікарів-практиків на базі лікарень. Цим документом вносяться зміни до 32 законів та кодексів України.

Затверджує низку положень та порядків, що унормовують новий порядок проведення оцінювання, а також скасовує та змінює деякі постанови Кабінету Міністрів України щодо медико-соціальної експертизи.

Документ визначає перелік первинної документації для роботи експертних команд та закладає основу для цифровізації процесу оцінювання повсякденного функціонування особи та встановлення інвалідності.


Навчання

Для зручності користування електронною системою ми підготували матеріали для навчання: