Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Реабілітація

Доступна та якісна реабілітація для кожного українця

Незалежно від статусу військові та цивільні можуть отримати кваліфіковану реабілітаційну допомогу мультидисциплінарної команди фахівців безпосередньо в лікарні, одразу після стабілізації стану. При цьому всі послуги надаються безоплатно в рамках Програми медичних гарантій.

Img 20230621 Wa0005

Більше жодних бюрократичних перепон

Для проходження реабілітації амбулаторно вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря. 

Для проходження стаціонарної реабілітації достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого. 

Під послуги з реабілітації пацієнтів за відповідними пакетами медичної допомоги станом на червень 2023 року Національною службою здоров’я України законтрактовано 423 лікарні. 

Що таке справжня реабілітація? 

Процес доказової реабілітації – комплекс складних реабілітаційних заходів фізичного та, за потреби, психологічного спрямування. Він, зокрема, включає відповідний набір фізичних і ерготерапевтичних вправ, які дозволяють пацієнту швидше адаптуватися до можливих обмежень функціонування та мінімізувати рівень їх негативного впливу на повсякденне життя. 

Якщо замість реального, дієвого, доказового процесу відновлення вам пропонують «лікувальні» грязі, мінеральну воду, «чудодійні» масажі чи термальні ванни – одразу звертайтесь на «гарячу лінію» Національної служби здоров’я України, оскільки ці послуги не мають доведеної ефективності та не оплачуються НСЗУ.

Телефон «гарячої лінії» НСЗУ: 16-77

 

Де отримати реабілітаційну допомогу?

Місце проходження реабілітації ви обираєте самі. Для цього після отримання електронного направлення на стаціонарну чи амбулаторну реабілітацію:

  • зайдіть на сайт Національної служби здоров’я України;
  • натисніть на посилання «Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг»;
  • оберіть область та населений пункт;
  • в полі «Група послуг» клікніть на 54 пункт «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» або 53 пункт «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».  

Якщо робота з сайтом здається вам складною та незручною – просто зателефонуйте за номером НСЗУ 16-77 та отримайте розгорнуту довідку про заклади, які надають відповідні послуги.

47786 Aktual Na Informacia Z Reabilitacii

Актуальна інформація з реабілітації

Вся інформація щодо надання реабілітаційної допомоги в Україні.

Детальніше
53650 Zobrazenna Whatsapp Data 2024 02 09 O 15 51 01 4944cf58

Маршрут пацієнта з ампутацією

Інформація про поетапний маршрут пацієнта від ампутації до протезування.

Детальніше
47787 Dopomizni Zasobi Reabilitacii

Допоміжні засоби реабілітації

Інформація про допоміжні засоби реабілітації та як їх отримати.

Детальніше
47788 Protezuvanna

Протезування

Якісне протезування в Україні за спеціальною державною програмою

Детальніше
47789 Fahivcam

Фахівцям

Інформація для фахівців, що працюють у сфері реабілітації.

Детальніше
51567 Screenshot 5

Недоказова реабілітація

Інформація про методи, які не мають нічого спільного із доказовою реабілітацією.

Детальніше
47790 Istorii Reabilitacii

Історії реабілітації

Досвід героїв, що отримують реабілітаційну допомогу в Україні.

Детальніше