Реабілітація в ЕСОЗ
Реабілітація в ЕСОЗ
Через війну в Україні зростає кількість поранених захисників, а також цивільних громадян, які потребують подальшої комплексної реабілітації для відновлення та повернення до повноцінного активного життя. Саме тому держава дбає про забезпечення сучасної, доказової та ефективної реабілітації без бюрократії та паперів, яка стане доступною для всіх українців, які цього потребують.
Для цього процес реабілітації пацієнта супроводжується в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ).
На першому етапі цифровізації лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, а також фізичні терапевти та ерготерапевти будуть вносити медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ. На основі цієї інформації буде сформовано індивідуальний реабілітаційний план пацієнта.
Передусім це дозволить зберігати дані про здоровʼя пацієнта в єдиному місці – електронній картці.
Це також позбавляє медичних фахівців від необхідності заповнювати паперові журнали та в майбутньому забезпечить оперативний обмін інформацією та відстеження динаміки реабілітації усіма учасниками мультидисциплінарної команди.
Трансформована система реабілітації має за мету не лише відновити фізичне та психологічне самопочуття людини, але й повноцінно повернути людину до суспільного життя, зберегти її роботу та соціальні контакти.
Для цього в електронній системі охорони здоровʼя впроваджено функціонал реабілітації на принципах Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ). Це дозволить надалі створювати цифрові інструменти для взаємодії між медичною, соціальною, освітньою та іншими галузями.
Так, на основі даних в ЕСОЗ буде сформовано профіль функціонування людини, що спростить процес отримання довідок та призначення пенсій, соціальних виплат та здійснення інших заходів соціальної підтримки особи без додаткового бюрократичного навантаження.