Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Заявка на лікування за кордоном

 Whatsapp 2024 07 03 0847 38 Bee0b57f

Українці можуть безоплатно лікуватися в іноземних клініках завдяки програмі «Medevac».
За більш ніж два роки існування програми понад 5 тисяч людей вже скористалися цією можливістю. Міністерство охорони здоров'я України, Європейська комісія та Всесвітня організація охорони здоров'я організовують для українських пацієнтів, які постраждали внаслідок війни, евакуацію за кордоном. За цією програмою наші громадяни лікуються в більш як 20 країнах світу. 


Хто може поїхати на лікування за кордон за програмою «Medevac»?


Програма «Medevac» працює для українців, які після повномасштабного вторгнення прямо або опосередковано постраждали внаслідок російської збройної агресії проти України. 

Йдеться про пацієнтів, які: 

  • отримали мінно-вибухові, осколкові чи кульові поранення. 
  • втратили доступ до медичних послуг внаслідок руйнування росією медичної інфраструктури. 


Хто збирає та куди направляє документи для участі у програмі?


Збором документів займається лікуючий лікар або медичний директор лікарні, де перебуває пацієнт. Проте ініціювати збір цих документів може як лікуючий лікар, так і пацієнт/його найближчий родич. 


Далі – готовий пакет документів надсилається до одного з отримувачів: 

  1. Для цивільних пацієнтів – до Координаційного офісу «Medevac» у МОЗ. 
  2. Для пацієнтів-військових – до медичних сил ЗСУ, МВС, ДСНС, Держприкордонної служби тощо, звідки після внутрішнього опрацювання в медичних силах документи пересилаються до Координаційного офісу «Medevac» у МОЗ.  


Оброблення документів та строки медичної евакуації до іноземних клінік


Після отримання документів Координаційний офіс «Medevac» надсилає запит Єврокомісії на пошук країни, яка може прийняти пацієнта на лікування. Цей процес триває приблизно тиждень. Після отримання офіційної пропозиції від приймаючої країни, координатори офісу зв'язуються з пацієнтом/родичем, щоб детально пояснити подальші кроки для його безоплатної медичної евакуації. 


Види медичної допомоги та процес фінансування лікування за кордоном


Невідкладна медична допомога: покривається бюджетом приймаючої клініки. Це допомога для стабілізації стану пацієнта і зазвичай триває від тижня до місяця.


Планова медична допомога: надається в межах тимчасового захисту, який пацієнти отримують на час лікування. Вони мають зареєструватися в країні перебування, оформити медичне страхування та документи в соціальних службах. Фінансування лікування покривається коштом цих служб.


Щоб подати заявку на лікування, заповніть анкету нижче. Обов’язково уважно ознайомтеся з інформацією на першій сторінці, щоби дізнатися, чи відповідаєте ви критеріям для медичної евакуації.

Заповнити анкету

Детальніше ознайомитися з маршрутами медичної евакуації можна за посиланням.