Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Європейська інтеграція

Євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України. Вступ України до Європейського союзу не тільки розширить зовнішньополітичні та економічні можливості нашої держави, це також дозволить нашій країні, завдяки впровадженню європейського права та найкращих практик, покращити якість життя українців. 

Важливо пам’ятати, що ЄС — це першочергово економічний та політичний союз, який спрямовано на налагодження взаємодії та побудові міцних зв’язків між країнами європейського простору. 

Для того, щоб Україна змогла розширити свій потенціал та адаптуватися до єдиного регуляторного простору, ми, як держава, маємо відповідати чітким критеріям членства, зокрема продовжувати імплементацію актів права ЄС та реформу системи охорони здоров’я відповідно до найкращих європейських практик.

Перед нами постає завдання наблизити нашу систему охорони здоров’я до системи Європейського Союзу, а також за змогою осучаснити її та всебічно розвинути.

 

Які конкретні переваги надає процес євроінтеграції українській системі охорони здоров’я?

 

Для медичної системи 

Країни ЄС пройшли досить довгий шлях удосконалення своєї системи охорони здоров’я, а отже мають не лише багато досвіду, але й дієві алгоритми розв’язання складних завдань та викликів у сфері здоров’я. 

Першочерговими завданнями Європейського Союзу у сфері охорони здоров’я є розширення доступу до якісної та своєчасної медичної допомоги, розвиток інновацій та оптимізація використання наявних ресурсів для підвищення ефективності функціонування всієї системи охорони здоров’я. Крім того, країни ЄС, рухаються у напрацюванні єдиної політики у сфері глобального здоров’я, яка допоможе не лише покращити якість та тривалість життя європейських громадян, а й запобігти розвитку захворювань. 

Для України євроінтеграція — це не лише можливість посилити співпрацю та інтегрувати найкращі європейські практики і стандарти у національну сферу охорони здоров’я, але й змога долучитися до формування єдиної політики та медичного простору з ЄС. 

Крім того, це також можливість доєднання до впровадження спільних заходів у сфері охорони здоров’я, через цільові програми, які реалізовує ЄС. Прикладом такої співпраці є реалізація програми EU4Health, до якої Україна мала змогу долучитися влітку 2022 року у статусі країни-кандидата. Загальний бюджет програми на 2021-2027 роки становить 5,3 мільярда євро. Наразі в рамках цієї програми Єврокомісія вже схвалила участь України у 9 проєктах та підтвердила понад 4,6 мільйона євро загального фінансування на їх реалізацію. 

 

Для медиків 

У розрізі підготовки медиків — лікарів та медичного персоналу — євроінтеграція дозволить як впровадити європейські стандарти у медичну освіту, так і розширити можливості навчання та стажування в країнах ЄС. 

Євроінтеграція також стане поштовхом до впровадження найкращих міжнародних протоколів лікування та інновацій.  

 

Для бізнесу 

Єдині регуляторні правила в Україні та ЄС відкриють нові можливості для виходу бізнесу на європейські ринки. Однакові вимоги до продукції та послуг дозволять скоротити часові, фінансові та людські ресурси для експорту українського виробництва в країни ЄС. 

Крім того, єдиний бізнес-простір спонукатиме до розвитку інновацій в Україні. Легше до українського ринку потраплятимуть і товари з ЄС. Єдині регуляторні правила також зменшать додану вартість до продукції, адже це дозволить уникнути додаткових витрат на двосторонню перевірку та реєстрацію.  

 

Для громадян

Медичні вироби, ліки та лабораторні дослідження відповідатимуть європейським вимогам. Тобто їхня якість буде європейською. 

У розрізі громадського здоров’я впровадження європейських стандартів дозволить зробити безпечнішими умови праці та продукцію (особливо це стосується продуктів харчування, вимог до тваринництва та аграрного бізнесу). 

Норми та стандарти ЄС дозволять Україні стати більш екологічною країною, адже в усі сфери життя впровадять правила балансу між виробництвом та збереженням здорового екологічного простору. 

 

Що робить МОЗ для наближення вступу України до ЄС?

Нині, готуючись до вступу в ЄС, Міністерство охорони здоров’я першочергово реалізовує два завдання — імплементує положення угоди про асоціацію з ЄС та завершує процедуру первинної самооцінки імплементації законодавства Євросоюзу.

Крім того, МОЗ разом з іншими міністерствами готує переговорні команди, які братимуть участь у посиленні співпраці з профільними інституціями ЄС та відповідатимуть за переговорну процедуру у розрізі виконання вимог ЄС у сфері охорони здоров’я. 


Переглянути презентацію про євроінтеграційні пріоритети та завдання МОЗ – за посиланням.