Міжнародна співпраця
Міжнародні домовленості, укладені на виконання угод між Україною та іноземними державами у сфері безпеки
Технічна угода між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Латвійської Республіки
Дата підписання: 5 червня 2024 року
Метою технічної угоди є доповнення та реалізація у частині охорони здоровʼя безпекової угоди між Україною та Латвією, укладеної 11 квітня 2024 року, і передбачає довгострокову підтримку та взаємодію у сфері охорони здоров'я. Угода охоплює розвиток співпраці, відновлення медичної інфраструктури, обмін досвідом та реалізацію програм реабілітації для українських військовослужбовців.
Основні напрями співпраці: відновлення медичної інфраструктури, розвиток її захисту, співпраця у сфері громадського здоров’я та профілактики, стабілізація та відновлення системи охорони здоровʼя, реалізація програм реабілітації українських військовослужбовців, посилення горизонтального медичного партнерства, а також інтеграція України в систему охорони здоров’я ЄС та адаптація законодавства.
Технічна угода між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Королівства Швеція
Дата підписання: 15 жовтня 2024 року
Метою технічної угоди є доповнення та реалізація у частині охорони здоровʼя безпекової угоди між Україною та Швецією, укладеної 31 травня 2024 року, і передбачає довгострокову підтримку та взаємодію у сфері охорони здоров'я та громадського здоров’я.
Технічна угода спрямована на реалізацію ініціатив та інноваційних рішень у сфері захисту життя та здоров’я людей, а також підвищенню рівня громадського здоров’я та добробуту. Угода передбачає подолання негативних наслідків у сфері охорони здоров’я та протидії викликам, спричиненим повномасштабною війною росії проти України.
Основні напрями співпраці: підтримка України у здійсненні реформ у сфері охорони здоровʼя, необхідних для європейської інтеграції, навчання та підвищення кваліфікації медпрацівників та фахівців у сфері обігу та контролю ліків та медичних виробів, розвиток горизонтального медичного партнерства між закладами охорони здоровʼя, реалізація програм реабілітації українських військовослужбовців, поглиблення співпраці у сфері технологізації та диджиталізації системи охорони здоровʼя, телемедицини, навчання та підвищення кваліфікації медпрацівників та фахівців у сфері обігу та контролю ліків та медичних виробів тощо.
Технічна угода між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством соціального забезпечення та охорони здоровʼя Фінляндської Республіки
Дата підписання: 18 жовтня 2024 року
Метою технічної угоди є доповнення та реалізація у частині охорони здоровʼя безпекової угоди між Україною та Фінляндією, укладеної 3 квітня 2024 року, і передбачає довгострокову підтримку та взаємодію у сфері охорони здоров'я.
Цілями технічної угоди є співпраці у сфері захисту життя та здоров'я людей, а також сприяння підвищенню рівня громадського здоров'я та добробуту. Угода передбачає подолання негативних наслідків у сфері охорони здоров’я та протидії викликам, спричиненим повномасштабною війною росії проти України.
Основні напрями співпраці: розвиток спроможності медичної інфраструктури та відновлення українських медзакладів, технічна підтримка у впровадженні реформ у сфері охорони здоровʼя, що необхідні для інтеграції України до Європейського Союзу, розвиток медичного партнерства між закладами охорони здоровʼя, розвиток напряму реабілітації та психічного здоровʼя, а також програм реабілітації та спільних проєктів у сфері протезування та реабілітації людей з тяжкими травмами, співпраця у напрямі боротьби з антимікробною резистентністю, впровадження заходів для контролю та запобігання поширенню резистентних інфекцій, розвиток телемедицини тощо.
Міжнародні документи у сфері охорони здоровʼя загального характеру
Меморандум між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством соціальних справ Естонської Республіки
Дата підписання: 7 вересня 2023 року
Меморандум про співпрацю підписали Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та міністр охорони здоровʼя Естонської Республіки Рійна Сіккут в Києві.
Основні напрями співпраці: надання гуманітарної допомоги, покращення доступу українських біженців до медичної допомоги та підтримки психічного здоров’я, допомога пораненим громадянам у реабілітації та протезуванні, організація тренінгів та обміну досвідом медичних працівників, відновлення медзакладів та співпраця з українськими медичними закладами для розробки освітніх програм за міжнародними стандартами.
Декларація про наміри між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Румунії
Дата підписання: 18 жовтня 2023 року
Під час спільного засідання урядів Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, та Міністр охорони здоровʼя Румунії Александру Рафіла, домовилися продовжувати та розвивати співпрацю в сфері охорони здоров'я відповідно до Угоди про співробітництво, підписаної в м. Ізмаїл у 1996 році, зокрема щодо протидії викликам війни, співпраці у фармацевтичній сфері та розвитку міжнародного медичного партнерства.
Основні напрями співпраці: створення умов для розвитку громадського здоров'я, модернізації систем охорони здоров'я та підтримка інтеграції України до сфери охорони здоров'я ЄС, використовуючи досвід Румунії в імплементації європейського законодавства.
Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між Держлікслужбою України та Національним агентством з лікарських засобів та медичних виробів Румунії
Дата підписання: 18 жовтня 2023 року
Під час спільного засідання урядів Міністерство охорони здоров’я України уклало низку програмних документів з Міністерством охорони здоров’я Румунії, в тому числі Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між Держлікслужбою України та Національним агентством з лікарських засобів та медичних виробів Румунії.
Основні напрями співпраці: обмін експертами та інформацією щодо контролю якості лікарських засобів і медичних виробів, боротьбу з фальсифікованими препаратами, контроль обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, обмін нормативною інформацією, досвідом з імпорту, експорту, сертифікації та інспекцій, а також контроль якості вакцин. Крім того, передбачено проведення семінарів, тренінгів, обмін візитами, впровадження сучасних лабораторних стандартів та інші форми співпраці.
Меморандум про взаєморозуміння між МОЗ України та Міністерством охорони здоровʼя та соціальних справ Швеції
Дата підписання: 1 грудня 2023 року
Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоровʼя України та Міністерством охорони здоровʼя та соціальних справ Швеції підписав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко у Королівстві Швеція.
Основні напрями співпраці: громадське здоров’я, профілактика, міжнародне медичне партнерство, модернізація систем охорони здоров’я, інтеграція України у сферу охорони здоров’я ЄС, будівництво реабілітаційних центрів та медичної інфраструктури, підвищення якості медичних послуг, розвиток медичного персоналу, цифровізація, готовність до кризових ситуацій, реабілітація, протезування, профілактика захворювань, а також фармацевтика, включно з клінічними випробуваннями та контролем якості лікарських засобів.
Спільна декларація про наміри щодо співробітництва у сфері охорони здоров’я між МОЗ України та Федеральним Міністерством охорони здоров’я Німеччини
Дата підписання: 2 лютого 2024 року
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та Міністр охорони здоров'я Німеччини Карл Лаутербах підписали спільну декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері охорони здоров'я між МОЗ України та Федеральним Міністерством охорони здоров’я Німеччини.
Основні напрями співпраці: громадське здоров'я, протидія інфекційним та неінфекційним захворюванням, профілактика, реабілітація (включно з протезуванням та ортезуванням), психічне здоров'я, професійний розвиток медичних кадрів, стійкість і модернізація систем охорони здоров'я, включно із самоврядуванням.
Декларація про наміри між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством внутрішніх справ і охорони здоров'я Данії
Дата підписання: 7 лютого 2024
Під час робочого візиту в Україну Міністр внутрішніх справ та охорони здоров'я Данії Софі Льоде та Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко підписали декларацію про наміри щодо зміцнення співробітництва у сфері охорони здоров'я.
Основні напрями співпраці: обмін досвідом між медичними експертами, співпраця з неурядовими організаціями, зокрема з академічними установами, благодійними організаціями та інститутами громадянського суспільства, проведення тренінгів, семінарів та майстер-класів, участь у конференціях тощо.
Меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я між Міністерством охорони здоров’я України та Міністром охорони здоров’я Республіки Польща
Дата підписання: 28 березня 2024 року
Меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я підписали Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Міністр охорони здоров’я Республіки Польща Ізабелла Лещина під час зустрічі у Міністерстві охорони здоров’я Республіки Польща у рамках спільних консультацій урядів двох країн у Варшаві.
Основні напрями співпраці: громадське здоров’я та інтеграція України у сферу охорони здоров’я Європейського Союзу, модернізація медичної інфраструктури, міжнародне медичне партнерство, фармацевтична галузь, спільна участь у програмах охорони здоров’я ЄС та програмах спільних дій, а також підтримка розвитку транскордонних сервісів в Україні.
Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоровʼя України та Управлінням реєстрації лікарських засобів, виробів медичного призначення та біоцидних препаратів Польщі
Дата підписання: 2 липня 2024 року
Під час тристоронньої зустрічі у Варшаві Заступниця Міністра охорони здоров’я Марина Слободніченко підписала меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоровʼя України та Управлінням реєстрації лікарських засобів, виробів медичного призначення та біоцидних препаратів Польщі (URPL, WMiPB).
Основні напрями співпраці: реєстрація лікарських засобів, моніторинг побічних реакцій, клінічні випробування, а також інспекції систем безпеки лікарських засобів та медичних виробів. Окрім того, дана співпраця сприятиме впровадженню європейських стандартів у фармацевтичній галузі України, що забезпечить високу якість, безпеку та ефективність лікарських засобів та медичних виробів.
Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоровʼя України та шведським Агентством медичних виробів
Дата підписання: 2 липня 2024 року
Під час тристоронньої зустрічі у Варшаві Заступниця Міністра охорони здоров’я Марина Слободніченко підписала меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоровʼя України та шведським Агентством медичних виробів (Läkemedelsverket).
Основні напрями співпраці: реєстрація лікарських засобів, моніторинг побічних реакцій, клінічні випробування, а також інспекції систем безпеки лікарських засобів та медичних виробів. Окрім того, дана співпраця сприятиме впровадженню європейських стандартів у фармацевтичній галузі України, що забезпечить високу якість, безпеку та ефективність лікарських засобів та медичних виробів.
Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Чеської Республіки.
Дата підписання: 16 липня 2024 року
16 липня в Празі під час спільних міжурядових консультацій України та Чеської Республіки Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та Віцепрем'єр-міністр охорони здоров'я Чеської Республіки Властіміл Валек підписали меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Чеської Республіки. Документ закладає основи для подальшого зміцнення співпраці між країнами у сфері охорони здоров'я та громадського здоров'я.
Основні напрями співпраці: обмін досвідом у сфері реабілітації, гуманітарна допомога, підтримка медичної інфраструктури.
Меморандум між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров'я Японії
Дата підписання: 6 вересня 2024 року
Меморандум про співпрацю підписали Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та Міністр охорони здоров'я, праці та соціального забезпечення Японії Кейдзо Такемі.
Основні напрями співпраці: розвиток взаємодії між медичними закладами, медична освіта та підготовка кадрів, профілактика та контроль інфекційних захворювань, включаючи пандемії. Окрема увага буде приділена розвитку телемедицини та електронної охорони здоров'я, а також обміну досвідом у сфері фармацевтики та медичних технологій тощо.