Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Міжнародне медичне партнерство



Міжнародне медичне партнерство – це ініціатива першої леді України, Олени Зеленської, започаткована минулого року на саміті перших леді та джентельменів, яка є унікальним прикладом горизонтальної співпраці між українськими та іноземними медичними закладами. Ця ініціатива набуває особливого значення в умовах війни, коли кожна дія, спрямована на обмін досвідом та розвиток, є кроком до нашої спільної перемоги.

Отримані знання та спільний досвід між країнами буде трансформовано для надання психологічної та реабілітаційної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії російської федерації у передові глобальні практики і політики.

 

Цінність міжнародного медичного партнерства полягає у:

  • обміні досвідом, що забезпечує доступ для українських фахівців до передових практик, новітніх медичних технологій, методів лікування та сучасного медичного обладнання та інноваційних технологій, які використовуються в інших країнах. Це сприяє підвищенню кваліфікації українських медичних працівників і покращенню якості надання медичних послуг в Україні. 
  • позиціонуванні України серед міжнародної медичної спільноти в аспекті професіоналізму наших лікарів у наданні медичних послуг, що підкреслює їхні високі компетенції та кваліфікацію. Це демонструє, що українські медики володіють значними знаннями та навичками, які не поступаються світовим стандартам, і підтверджує цінність України як важливого гравця у сфері охорони здоров’я.
  • безпосередньому доступі українських лікарів до системи охорони здоров’я іноземних партнерів для запозичення найкращих практик та впровадження їх в Україні. Відчувають себе частиною світової медичної спільноти, що не лише підвищує їх професійний рівень, але й зміцнює міжнародні зв’язки в сфері охорони здоров’я. 

 

Спільне бачення проблем і потреб систем охорони здоров’я у світі та Україні


В умовах повномасштабної війни українські медики працюють у надскладних умовах, демонструючи неймовірну професійність і витримку. Їхній унікальний досвід — робота в екстремальних умовах, лікування бойових травм, робота з масовими напливами пацієнтів, допомога людям із посттравматичними стресовими розладами — вже став цінним для світової медичної спільноти. Тож, завдяки взаємодії з іноземними лікарями, завдяки розвитку ініціативи, українські лікарі можуть набувати новий та ділитись власним досвідом із іноземними колегами. 

До ключових сфер співпраці з країнами належать такі напрямки, як: 


  • хірургія;
  • онкологія;
  • ментальне здоров’я;
  • паліативна допомога;
  • трасплатнація.


Наша медицина показує, що ми не тільки готові навчатися, але й можемо передавати свої знання та досвід, який відповідає найвищим світовим стандартам.


Що вже зроблено?

59 меморандумів з 21 країною про міжнародне медичне партнерство укладено між закладами охорони здоров’я України та країн-партнерів. Серед закладів охорони здоров’я, які стали партнерами, багатопрофільні (зокрема університетські) лікарні, дитячі лікарні, спеціалізовані онкологічні та психіатричні заклади, медичні університети з Австрії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Північної Македонії, Великої Британії, Польщі, Франції. 

5 країн узгоджують перелік закладів охорони здоров’я (Чехія, Бельгія, Фінляндія, Австралія, Данія).  

За останні півроку до ініціативи міжнародного медичного партнерства долучилися (Швеція, Італія, Швейцарія, Словенія та США). 

37 українські та 44 закордонні медзаклади беруть активну участь у партнерстві. Українські заклади знаходяться у 15 областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Полтавській, Чернігівській, Волинській областях та м. Києві. 


 Практичні результати партнерства

  • понад 700 спеціалістів пройшли навчання/стажування завдяки партнерству;
  • близько 150 операцію було успішно проведено;
  • 400 пацієнтів отримали допомогу завдяки партнерству;
  • понад 20 візитів здійснено за кордон.


  1. Організовано 10-денний візит лікарів Криворізької міської клінічної лікарні №2 до Каролінської університетської лікарні, Стокгольм. Під час візиту медики ознайомилися з роботою багатопрофільної команди ринологів, анестезіологів та нейрохірургів, проводили аудіологічні дослідження пацієнтів з різними формами втрати слуху, спостерігали за клінічними випадками в операційній та амбулаторному прийомі, асистували під час хірургічних втручань тощо. Також українські лікарі поглибили знання у хірургії основи черепа та реконструктивній хірургії обличчя.
  2. Лікарі та медична сестра Центру дитячої медицини Львова здійснили ознайомчий візит до Дитячої лікарні Некер Енфан у Парижі, Франція. У рамках навчання спеціалісти мали змогу пройти тренування на роботизованому комплексі Da Vinci. Робот-асистовані операції - це передова технологія в галузі хірургії. Під час проведення таких операцій використовується робот, яким керують руки хірурга.
  3. Співпраця з клінікою Аджибадем та Дніпровським центром родинного здоровя полягає у пластичній реконструктивній хірургії, та щелепно-лицевій хірургії. Турецький лікар Агір Хакан неодноразово приїжджав з візитом у Дніпро (4 візити за минулий рік) та проводив операції, в тому числі багато дітей. Сумісно з українськими хірургами було прооперовано 60 дітей (дані за минулий рік). Надана консультативна допомога в цій самій сфері понад 70 дітям. Постійно проводиться онлайн консультації для підтримки складних випадків.
  4. Завдяки підтримці Франції розпочалася серія візитів у сфері онкології, 12 українських онколікарів пройшли стажування у Національному інституті раку та Інституті онкології Густава Руссі, Hospital Saint-Louis в Парижі, Hospital of La Timone в Марселі. Під час стажування вони спостерігали за процесом лікування у різних відділеннях, брали участь у мультидисциплінарних консиліумах, складних оперативних втручаннях та консультуватися з провідними французькими спеціалістами. Лікарі пройшли семінари щодо ускладнень після алогенної трансплантації, ознайомились з протоколами лікування та отримали практичний досвід у плануванні лікування пацієнтів з онкологією тощо. 
  5. У ході ще одного візиту лікарів Київського обласного онкологічного диспансеру до Інституту Гюстава Руссі у Парижі та Unicancer поглибили знання сучасних підходів до діагностики, лікування та догляду за пацієнтами з гематологічними захворюваннями, такими як лейкемія, лімфома, мієлома, ознайомилися з новітніми технологіями та методами лікування, включаючи хімієтерапію, імунотерапію та таргетну терапію, набули навичок у процедурі трансплантації кісткового мозку та догляду за пацієнтами після трансплантації тощо. 
  6. Судинні хірурги Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова здійснили візит до свого побратима у Молдові, Інституту невідкладної медицини у Кишиневі. Пройшли навчання із складової лікування інсульту - ендоваскулярної тромбоекстракції.