Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Інтернатура

У 2024 році ухвалений наказ, що змінив правила вступу до інтернатури. 


Що важливо знати про цьогорічний вступ? 

  1. Навчатися в інтернатурі коштом держбюджету зможуть студенти бюджетної й контрактної форм навчання. Водночас у такому розподілі НЕ братимуть участь іноземці, особи без громадянства та українці, що закінчили заклади вищої освіти за кордоном. 
  2. Розподіл відбуватиметься прозоро на підставі конкурсного балу. Студенти самі зможуть обрати місце проходження інтернатури з-поміж вакансій, доступних у медзакладах різних областей. Найбільшу кількість місць для вибору матиме той, хто краще вчився. 
  3. Змінилася формула обрахунку конкурсного балу. Збільшено частку результату КРОК-2, зменшено частку середнього балу, а до уваги додатково братимуть результати КРОК-1.  


Цьогоріч розрахунок відбувається за формулою:


КБ = 0,2 × СБ + 0,2 × КРОК-1 + 0,4 × КРОК-2 + 0,2 × ОСП(К)І,

де КБ – конкурсний бал, СБ – середній бал.


Якщо у вступників виявиться однаковий конкурсний бал, вищими у рейтингу будуть ті, хто має кращий результат складання тестового іспиту КРОК-2. 

1. Випускники за спеціальністю 228 «Педіатрія» зможуть проходити інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби», а випускники за спеціальністю 222 «Медицина» – за спеціальністю «Педіатрія» та «Дитяча хірургія». 

2. Також випускники за спеціальністю 228 "Педіатрія" в 2024 році можуть обрати такі спеціальності в інтернатурі як "Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія", "Ортопедія і травматологія", "Отоларингологія", "Офтальмологія", "Дерматологія", "Судово-медична експертиза".

3. Збільшується термін проходження інтернатури за спеціальністю «Фізична та реабілітаційна медицина» – з двох до трьох років – для випускників, які вступають до інтернатури з 2024 року. Це дозволить привести освіту за цією спеціальністю у відповідність до європейських вимог. Вводиться нова спеціальність – «Судово-медична експертиза».

4. Випускники, які навчалися коштом державного бюджету, зможуть відмовитися від участі у рейтинговому розподілі і пройти повторний розподіл наступного року. Студенти контрактної форми також зможуть взяти участь у розподілі на державні місця або ж обрати інші й навчатися за контрактом.


Випускники бюджетної форми навчання можуть відмовитися від місця в інтернатурі на державному розподілі та обрати його самостійно.  

Хто це може бути?

  • ті, хто має I або ІІ групу інвалідності, інвалідність внаслідок війни;
  • ті, чиї дружина/чоловік, один з батьків/ людей, які їх замінюють, мають інвалідність I або II групи;
  • матір/батько дитини до трьох років або дитини до шести років, яка потребує догляду за медичними показаннями; 
  • вагітні; 
  • одинокі матір або батько дитини до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю;
  • випускники, що мешкали на тимчасово окупованих територіях та були переведені на навчання за державним замовленням до 2021 року включно;
  • випускники, чиї чоловік/ дружина проходять військову службу (крім строкової) у державних військових формуваннях або органах внутрішніх справ.5. Випускники з пільгових категорій, в тому числі особи з-поміж військових, які проходили військову службу під час воєнного стану в Україні та були звільнені у запас, мають право проходити підготовку в інтернатурі коштом державного бюджету за наявності вільних місць держзамовлення, невикористаних під час рейтингового розподілу.


Більше інформації про організацію розподілу та зарахування випускників медичних спеціальностей в інтернатуру у 2024 році знайдете тут.