Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Де і як отримати безоплатні послуги з охорони психічного здоровʼя

Отримати безоплатні послуги у сфері психічного здоровʼя можна у такі способи:

  1. Звернутися до сімейного лікаря/терапевта/педіатра. Фахівець проведе базовий скринінг і надасть базову психологічну допомогу, а за потреби скерує до вузького фахівця – психолога, психотерапевта чи психіатра. У межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя понад 11 000 лікарів первинної ланки медичної допомоги – сімейні лікарі, терапевти, педіатри – пройшли навчання з ведення поширених психічних розладів та можуть надавати кваліфіковану психологічну допомогу людям із психічними розладами. 
  2. Самостійно звернутися до вузького фахівця з психічного здоровʼя (психіатра, психотерапевта). Для самозвернення до цих фахівців направлення не потрібне.

Детальніше про те, як отримати безоплатну психологічну та психіатричну допомогу під час війни. 


Знайти медзаклад «первинки», який надає послуги за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», можна:

  1. На дашборді НСЗУ – обрати дашборд «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», коли сторінка завантажиться ліворуч скинути всі фільтри, а у полі «Група послуг» обрати відповідний пакет – п. 51. 
  2. На мапі «Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”» – за допомогою фільтрів обрати потрібний рівень меддопомоги, фахівця та місце розташування.
  3. За номером телефона 16-77 – запитавши оператора контакт-центру НСЗУ про найближчий до вас медзаклад, який надає психологічну допомогу в межах вказаного пакета.

Зазначимо, що пацієнти з розладами психіки та поведінки можуть отримати необхідні лікарські препарати безоплатно або з невеликою доплатою за програмою «Доступні ліки». Рецепт на такі ліки виписує психіатр. Адреси та контакти аптек, що працюють з НСЗУ за відповідним договором, також можна дізнатися за номером 16-77. 

Не переривайте лікування самостійно та стежте за тим, щоб ваші близькі отримували медичну допомогу вчасно та згідно з рекомендаціями лікаря. Це дуже важливо для досягнення результатів.