Доступ до публічної інформації
РЕЄСТР ДОКУМЕНТІВ ОБЛІК ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗВІТИ
ПЕРЕЛІК ВІДОМОСТЕЙ, ЩО МІСТЯТЬ СЛУЖБОВУ ІНФОРМАЦІЮ В МОЗ УКРАЇНИ ВІДКРИТІ ДАНІ
- Наказ МОЗ України від 06.05.2014 № 299 «Про організацію виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Міністерстві охорони здоров’я України»
- Наказ МОЗ України від 06.10.2020 № 2267 "Про організацію роботи щодо оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство охорони здоров'я України".
- Додаток до наказу МОЗ України від 06.10.2020 № 2267 " Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником яких є Міністерство охорони здоров'я України"
- Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенцію ратифіковано Законом № 475/97-ВР від 17.07.97)
- Цивільний кодекс України
- Закон України "Про доступ до публічної інформації"
- Закон України "Про захист персональних даних"
- Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції"
- Закон України "Про державну таємницю"
- Закон України "Про інформацію"
- Указ Президента України "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації"
- Наказ МОЗ України від 06.05.2014 № 299 "Про організацію виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" у Міністерстві охорони здоров'я України"
- Розгляд звернень громадян та задоволення запитів на інформацію. Презентація (Розгляд звернень громадян та задоволення запитів на інформацію. Порівняльний аналіз) (інформація з урядового порталу www.kmu.gov.ua)
Надання публічної інформації Міністерством охорони здоров’я України здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
- ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону
- опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)
- підпис і дату.
Для оформлення інформаційного запиту:
- письмово: МОЗ України, вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, Україна, 01601
- консультації з питань доступу до публічної інформації: тел. 200-08-14, години роботи: Пн-Чт 9:00-18:00, Пт 9:00-16:45
Примітки
1. Система обліку, що містить інформацію про документи, які перебувають у володінні МОЗ України, розміщена на веб-сайті http://moz.gov.ua/ua/portal/mtpi_doclist/.
2. Запит може бути поданий:
- на поштову адресу МОЗ України, вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, Україна, 01601;
- на електронну адресу [email protected] або заповнивши онлайн форму;
- телефаксом (044) 253-61-94;
3. Запит може бути поданий особисто до Міністерства в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
4. У запиті необхідно зазначити спосіб отримання інформації.
5. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.
6. У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.
7. У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня надходження запиту.
8. Інформація на запит надається безоплатно.
9. У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, про це протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.
10. У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:
1) МОЗ не володіє і не зобов'язане відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) запитувач не оплатив фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 9 цих приміток;
4) не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме не зазначено:
- прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
- підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
Порядок складення та подання запитів
Запити на інформацію до МОЗ України мають відповідати таким вимогам:
|
Порядок оскарження
Згідно з Законом "Про доступ до публічної інформації", відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
Відповідно до статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.