Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Е-рецепти

Категорії

Навесні 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків, що купуються пацієнтами за власні кошти почне здійснюватися за електронним рецептом. Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання лікарями паперових рецептурних бланків у разі відсутності технічної можливості виписати е-рецепт (електроенергії, зв'язку тощо) у медичному закладі.

Таке рішення сприятиме захисту здоровʼя пацієнта, відповідальному вживанню рецептурних лікарських засобів та надійному контролю за їх відпуском. Адже рецептурні препарати є ефективними при лікуванні сотень захворювань, однак неправильне застосування цих ліків може мати серйозні наслідки. Електронний рецепт дозволить мінімізувати негативні прояви самолікування та убезпечити пацієнта.

Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом. 

Винятком стануть пільгові препарати, які відпускають за місцевими програмами або відповідно до постанови КМУ від 17 серпня 1998 р. № 1303, а також ліки екстемпорального виготовлення – тобто ті, що виробляються в аптеці за рецептом лікаря. У цих випадках як і раніше продовжить діяти паперовий рецепт.

Також на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків (крім лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів) без рецепта лікаря в межах територій, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією,  за умови надання пацієнтам працівниками аптек та їх структурних підрозділів під час відпуску таких лікарських засобів роз’яснення щодо необхідності їх застосування згідно із зазначеною інструкцією.

Перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#Text