Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Електронна система забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я

Тема 2.14. Електронна система забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я 

2.14.1. Глосарій

Користувач електронної системи БПР - юридична особа, яка має намір бути провайдером, а також провайдери, які зареєстровані в системі і мають права доступу відповідно до цього встановленого порядку. 

Провайдер БПР - це юридична особа, яка успішно пройшла процес реєстрації в електронній системі БПР та внесена до переліку провайдерів. Провайдер реєструє всі заходи в системі БПР. 

Електронна картка заходу БПР - набір визначених порядком даних у електронній системі БПР про конкретний захід, які пов’язані з ним шляхом використання в системі унікальних ідентифікаторів заходів.

Електронна картка провайдера БПР - визначений набір даних у системі про конкретного провайдера, які пов’язані з ним шляхом використання унікальних ідентифікаторів в електронній системі БПР.

Учасник заходу БПР - працівник сфери охорони здоров’я, який бере участь у освітніх заходах неформальної освіти, які проводяться провайдером, зареєстрованим в електронній системі БПР.

2.14.2. Вступ

Безперервний професійний розвиток (БПР) працівників сфери охорони здоровʼя є однією з передумов забезпечення якості та ефективності медичної допомоги. Участь у заходах БПР та систематичне навчання працівників сфери охорони здоровʼя є необхідними для підтримки відповідного рівня фаховості, розвитку нових навичок і компетенцій, що є вагомим внеском у поліпшення якості медичних послуг громадянам. БПР працівників охорони здоров’я регламентує постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 725 “Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я”. 

2.14.3. Актуальність та основні аспекти теми

У 2024 році МОЗ України за сприяння проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запустило електронну систему забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я.

Електронна система забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я (Електронна система БПР) - державна інформаційно-комунікаційна система, що включає інформаційні технології, технічні і програмні засоби для обробки даних та іншої інформації щодо безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я (див. рисунок 1). Призначення системи: збереження інформації про провайдерів та заходи БПР, облік балів БПР, ведення особистого освітнього портфоліо працівників сфери охорони здоров'я.

Електронне рішення дозволяє спростити реєстрацію провайдерів і заходів БПР, також робить швидким та прозорим процес звітності за результатами проведених заходів. Підписання договорів про послуги в електронному вигляді, захищеність даних, наявність електронного кабінету – це переваги використання електронної системи БПР. Система запущена на виконання наказу МОЗ України від 20.02.2024 № 281 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я».



Рисунок 1. Загальна схема роботи електронної системи БПР


2.14.4. Провайдери заходів в електронній системі БПР

Ключові можливості Провайдерів у системі:

  • Реєстрація в якості провайдера заходів БПР.
  • Реєстрація заходів БПР, внесення змін та звітування.
  • Редагування та оновлення контактних даних / документів.
  • Отримання сповіщень щодо результатів опрацювання заявок.
  • Відслідковування статусу заявок та історії в особистому кабінеті.

Доступ користувача до системи здійснюється через електронний кабінет на веб-сторінці Центру тестування. Користувач для створення електронного кабінету в системі та проходження первинної електронної ідентифікації зазначає адресу електронної пошти та пароль для входу в електронний кабінет. Після отримання повідомлення про підтвердження реєстрації електронного кабінету на адресу електронної пошти, користувач може подати заяву та документи для реєстрації в системі.

Для комфортного користування системою провайдерам заходів БПР запропоновані гайд та відеоінструкції про реєстрацію, звітування щодо її проведення, подання апеляції у разі відмови у реєстрації. Нижче представлено стандартний шлях користувача, на якому зазначено основні дії, що можуть виконуватися в електронній системі БПР (див. рисунок 2). 


Рисунок 2. Стандартний шлях користувача електронної системи БПР

2.14.5. Корисні посилання 

Нормативно-правові акти:

1. Постанова КМУ від 14.07.2021 № 725 “Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я

2. Наказ МОЗ від 20.02.2024 № 281 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я”

Інші інформаційні матеріали: 

Ключові слова / Теги

Безперервний професійний розвиток, БПР, електронна система забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, електронна система БПР

Наступна сторінка: Єдиний вебпортал вакантних посад у державних та комунальних закладах охорони здоров’я