Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Від початку повномасштабної війни 3 833 пацієнти евакуйовані на лікування до клінік Європи

Від початку повномасштабної війни у рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Єврокомісією та ВООЗ тривають евакуаційні рейси постраждалих громадян України до клінік Європи. Там пацієнти проходять спеціалізоване лікування та подальшу реабілітацію. 

Нагадаємо, що така медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, адже всі видатки за дороговартісне лікування взяли на себе уряди країн-партнерів, які приймають пацієнтів. 

Відповідно до затверджених критеріїв евакуації на лікування до закордонних клінік підлягають діти і дорослі з мінно-вибуховими й опіковими травмами.

Відповідність критеріям направлення для лікування за кордон під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

Із собою пацієнт повинен мати документ, що посвідчує особу — закордонний або внутрішній паспорт. Також потрібні виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей).  

Однак, це не є обовʼязковою вимогою, адже відсутність певного документа не є перешкодою для транспортування та евакуації важкопораненого пацієнта чи онкохворої дитини на лікування за кордон.

Завдяки співпраці за понад рік повномасштабної війни евакуювали 3 833 пацієнти, серед яких:

  • 421 – дорослі пацієнти з онкологією;
  • 1200 – діти з онкологією;
  • 1374 – люди з мінно-вибуховими травмами;
  • 339 – пацієнти, які потребують протезування;
  • 415 – пацієнти, які потребують реабілітації;
  • 84 – пацієнти в інших станах.

Зараз вже понад 30 країн-партнерів приймають українських пацієнтів: Польща, Німеччина, Норвегія, Франція, Фінляндія, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Литва, Латвія, Чехія та інші. Також МОЗ співпрацює з клініками США і Канади. Діє програма SaferUkraine – це співпраця з міжнародною спільнотою дитячих онкологів і Глобальною ініціативою дитячих онкологів St. Jude Children's Hospital (США).

Нагадаємо, постраждалі громадяни можуть бути направлені на спеціалізоване лікування у кілька способів, зокрема через:  

  • обласний департамент охорони здоров’я, 
  • подання особистої заявки через сайт МОЗ. 

Евакуація за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України.

Більш детально ознайомитися з Програмою медичної евакуації можна за посиланням