Сторінки категорії
У жовтні 2023 року на платформіі Академії НСЗУ стала доступною друга частина онлайн-курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP». Упродовж року сертифікати про його проходження отримали понад 60 тисячі учасників.
У лютому 2024 року парламент України прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis)» №3528-IX. Так на законодавчому рівні розширюється доступ до життєво важливих ліків для пацієнтів, які проходять складне лікування чи реабілітацію.
Від жовтня 2023 року НСЗУ почала відшкодовувати аптечним закладам вартість тест-смужок для визначення рівня глюкози для індивідуальних глюкометрів.
Уряд ухвалив постанову, яка розширить можливості працівників сфери охорони здоров’я у виборі заходів безперервного професійного розвитку (далі – БПР). Вона зокрема запроваджує моніторинг інформації про провайдерів та щодо дотримання умов проведення заходів БПР. Крім того, постанова дозволяє МОЗ визначати обмежувальні заходи для недоброчесних провайдерів.
Психологічна допомога людям на місці лиха, одразу після терористичного акту або катастрофи, має велике значення. Характер та етапи такої допомоги, яка надається відповідними фахівцями, чітко прописані у затвердженому МОЗ України Уніфікованому клінічному протоколі первинної та спеціалізованої медичної допомоги «Гостра реакція на стрес. Посттравматичний стресовий розлад. Порушення адаптації».
Уряд прийняв постанову, яка дозволить уніфікувати порядок атестації студентів, що здобувають фахову передвищу та вищу освіту бакалаврського та магістерського рівнів за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я», у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).
У Міністерстві охорони здоров’я презентували проєкт концепції розвитку фармацевтичної освіти в Україні, розроблений групою експертів МОЗ за напрямом «Фармація. Клінічна фармація. Клінічна фармакологія» відповідно до сучасних стандартів та досвіду країн ЄС. І хоча загалом підготовка фармацевтів в Україні відповідає вимогам Директиви Європейського парламенту і ради 2005/36/ЄС від 07.09.2005 про визнання професійних кваліфікацій і гармонізована з Європейською рамкою кваліфікації (2017 р.) у частині
Для підвищення якості надання медичної допомоги, своєчасної діагностики та лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями заклади охорони здоров’я, що надають відповідне лікування, мають відповідати встановленим вимогам та мати ліцензію на провадження медичної практики.
Міністерство охорони здоровʼя України наказом від 16 липня 2024 року №1237 затвердило наступні шість клінічних протоколів серії стандартів медичної допомоги за напрямом «Бойова травма».