Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Центр досконалості у сфері психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» запускає новий навчальний курс для лікарів

Центр досконалості «Лісова поляна», що спеціалізується на психічному здоров’ї та реабілітації ветеранів, розробив новий курс для медиків – «Лікування пацієнтів із легкою черепно-мозковою травмою (лЧМТ) від дії вибухової хвилі». Курс доступний на платформі Академії НСЗУ і створений для лікарів, які прагнуть поглибити знання та вдосконалити практичні навички в діагностиці та лікуванні пацієнтів з лЧМТ, що виникає внаслідок вибухових травм.


Основне завдання курсу – надати українським медикам сучасні знання і методики для роботи з пацієнтами, які отримали лЧМТ, зокрема внаслідок вибухів. Такий тип поширений серед українських військових і ветеранів, а також серед цивільних, які зазнали травм і часто мають тривалі наслідки для здоровʼя. Завдяки курсу фахівці зможуть надавати якісну допомогу, допомагаючи пацієнтам в адаптації у подальшому житті. 


лЧМТ – це пошкодження головного мозку, яке часто виникає від удару або вибухової хвилі. На перший погляд, такі травми можуть здаватися незначними, але вони можуть призводити до серйозних наслідків, таких як порушення пам’яті та уваги, проблеми зі сном і емоційний дисбаланс. 


Навіть у легкій формі черепно-мозкові травми можуть викликати серйозні проблеми, що погіршують якість життя. Своєчасне лікування та кваліфікована підтримка фахівців допомагають мінімізувати наслідки таких травм. Особливу увагу в рамках курсу приділено лікуванню українських захисників і захисниць, адже вони несуть важкі спогади та досвід війни, що потребує особливого підходу до відновлення психічного і фізичного здоров’я.


Після завершення курсу учасники отримають сертифікат на 5 балів безперервного професійного розвитку (БПР) та набудуть практичних навичок, які допоможуть надавати кваліфіковану допомогу як ветеранам, так і цивільним людям, які зазнали впливу вибухових травм.


Зазначимо, центр «Лісова поляна» є провідним закладом в Україні, де надаються послуги з психічного здоров’я на основі доказових практик. Заклад застосовує сучасні «recovery-oriented» методики та індивідуальний підхід, поєднуючи фізичну реабілітацію з психотерапевтичними і когнітивними методиками. Програми для пацієнтів включають до 6 годин терапевтичних активностей щодня: вестибулярні тренування, когнітивну реабілітацію, заняття з ерготерапевтом та фізичні вправи. Лікування пацієнтів з лЧМТ здійснюється мультидисциплінарною командою фахівців, що використовує сучасні методики, зокрема тестування IMPACT для оцінки наслідків травми.


Довідка: для оперативного реагування на потреби професійного вдосконалення фахівців із реабілітації та розвитку доказового мультидисциплінарного підходу до реабілітації, починаючи з гострого періоду, МОЗ України ініціювало розвиток клінічних мультидисциплінарних реабілітаційних центрів досконалості. Наразі їх сім — у Києві, Івано-Франківську, Дніпрі, Ужгороді, Вінниці та Тернополі. 


Центри досконалості розвиваються на базі прогресивних реабілітаційних відділень, що функціонують у багатопрофільних лікарнях та надають реабілітаційну допомогу, починаючи з гострого періоду. Головною метою їх діяльності є підвищення кваліфікації фахівців з реабілітації різних професій та навчання мультидисциплінарних реабілітаційних команд (МДРК). Центри слугують тренінговими хабами для інших українських реабілітаційних команд. Окрім того, їх роль включає впровадження нових доказових методів надання реабілітаційної допомоги та розвиток спільноти фахівців з реабілітації.