Стандарти медичної допомоги при мозковому інсульті: сучасні підходи до лікування у серії вебінарів для медиків
Бюро ВООЗ в Україні спільно з Міністерством охорони здоровʼя розпочали серію вебінарів для медичної спільноти, які присвячені Національним стандартам медичної допомоги при інсульті.
Днями відбулася перша онлайн-зустріч для медиків, присвячена вторинній профілактиці інсульту. У заході взяли участь понад 500 медичних працівників закладів охорони здоров’я, які надають допомогу пацієнтам при мозковому інсульті, представники МОЗ та НСЗУ. Спікером виступив Юрій Фломін, лікар-невропатолог, доктор медичних наук, доцент, завідувач Інсультного центра Медичного центра «Універсальна клініка “Оберіг”».
Тема інсультів є вкрай важливою, оскільки мозковий інсульт все частіше вражає молоде працездатне населення. Це повʼязано з поширенням артеріальної гіпертензії, яка істотно «помолодшала» і є основним фактором ризику. Лише 40% українців знають про те, що мають підвищений тиск.
У відповідь на цю проблему МОЗ України оновило стандарти лікування інсультів та, орієнтуючись на європейський план дій боротьби з інсультом до 2030 року, впроваджує низку заходів:
- розвиває спроможну мережу закладів охорони здоровʼя, в складі яких є інсультні центри, та впроваджує сучасні методи лікування, такі як тромболізис та тромбоекстракція;
- закуповує високотехнологічне обладнання — КТ, МРТ та ангіографи;
- забезпечує належну реабілітацію пацієнтів ще в гострому періоді, одночасно з наданням медичної допомоги;
- впроваджує сучасні стандарти медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, що є обов’язковими для виконання медичними фахівцями в будь-якому медзакладі незалежно від форми підпорядкування;
- здійснює експертні клінічні аудити лікарень щодо якості надання медичної допомоги пацієнтам на гострий мозковий інсульт на догоспітальному та госпітальному етапах надання медичної допомоги.
Протягом жовтня для лікарів, які надають медичну допомогу хворим на інсульт, буде проведено ще два вебінари за темами:
1.
Стандарт «Надання медичної допомоги при ішемічному інсульті».
Спікер — Дмитро Лебединець, лікар-невропатолог, кандидат медичних наук, доцент, керівник Інсультного центру клінічна лікарня «Феофанія».
Посилання для попередньої реєстрації:
https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZAkcO-przwpH9O8NgaboAWcmpac2GImm00g
Дата проведення: 23 жовтня, 15:00.
2.
Стандарт «Надання медичної допомоги при спонтанному внутрішньомозковому крововиливі».
Спікер: Михайло Тончев, лікар-нейрохірург, кандидат медичних наук, завідувач відділення нейрохірургії Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського.
Посилання для попередньої реєстрації:
https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZAuduusqDsqHdXh80ts_SPLmLzmnrCrAUdr
Дата проведення: 30 жовтня, 15:00.
Під час онлайн-зустрічей учасники матимуть змогу поглибити свої знання щодо лікування інсультів, а також матимуть змогу поставити запитання спікерам щодо впровадження стандартів в повсякденну клінічну практику.