Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

З початку війни вдалося відновити 85 медзакладів, ще понад 200 – відновлені частково

За понад 7 місяців війни росія пошкодила 920 об'єктів медичної інфраструктури України та ще 144 зруйнувала повністю. З них вже вдалося відновити 85 медзакладів та ще 209 перебувають на стадії відбудови. Такі цифри заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський повідомив в ефірі Національного телемарафону. За його словами, росія, порушуючи всі можливі конвенції, цілеспрямовано влучає в лікарні та амбулаторії, аби завдати максимальних втрат медичній системі. 

Однак Україні вже вдалося відновити більшість медичних закладів на деокупованих територіях, які в результаті ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень – вибиті вікна, знищено покрівлю, пошкоджено фасад тощо.

«Спільно з обласними військовими адміністраціями визначено об'єкти, які мають бути відновлені в першу чергу. Зокрема, робиться акцент на завершення першочергових робіт в рамках підготовки до опалювального періоду. Україна розраховує на значні кошти від міжнародних партнерів, які дозволяють одночасно модернізувати велику кількість закладів», – зазначив Богдан Боруховський. 

Він також додав, що всі медичні заклади відбудовуватимуться відповідно до кращих міжнародних стандартів. 

«Зараз вже розроблені нові Державні будівельні норми, які будуть ухвалені незабаром, аби відновлення кожної великої лікарні чи маленької амбулаторії відбувалося за кращими європейськими стандартами», – додав заступник міністра. 

Відбудова медичних закладів, зруйнованих окупантами вже оцінюється у понад  мільярд євро. Йдеться про відновлення лікарень до стану, в якому вони перебували до війни. Відбудова ж із повною модернізацією закладів до кращих світових стандартів вартуватиме значно більше.

Медична інфраструктура відбудовуватиметься з урахуванням нового етапу медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень, які будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні медичні заклади.


Нагадаємо, Європа долучатиметься до відновлення зруйнованих лікарень в Україні.