Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Найбільше лікарень ворог зруйнував на Донеччині — 74 медзаклади

За понад три місяці війни від куль та снарядів російських окупантів найбільше постраждала медична інфраструктура на Донеччині. Всього в регіоні вщент зруйновано 74 медичні заклади та ще 48 зазнали пошкоджень. Цифри вказані без врахування закладів охорони здоров'я, що розташовані на території тимчасово окупованого Маріуполя.  

Загалом по Україні ворог зруйнував вщент 105 закладів охорони здоров'я, які відновленню не підлягають. З них 9 медзакладів зазнали руйнувань на території Миколаївщини, по 6 — на Харківщині та Чернігівщині, по 2 — на Київщині, Луганщині, Сумщині та Запоріжчині, по 1 лікарні — на Житомирщині та Херсонщині. 

«Будівлі з червоним хрестом чи не щодня стають мішенями для російських терористів. Порушуючи всі можливі міжнародні конвенції, ворог продовжує руйнувати нашу медичну інфраструктуру, забираючи в українців право на медичну допомогу. Сьогодні чи не найкритичніша ситуація склалася на сході України, зокрема на Донеччині, де в груду каміння перетворилися 74 медичні заклади», — розповів Олексій Яременко. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я, орієнтовна вартість відновлення зруйнованої медичної інфраструктури в Україні становитиме понад 34 мільярди гривень. 

Нагадаємо, що на територіях, звільнених від російських окупантів, вже розпочалося відновлення закладів охорони здоров‘я. Зокрема, над планами відновлення вже працюють на Чернігівщині та Сумщині.