Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ продовжує співпрацю з міжнародною організацією «Лікарі без кордонів» — Віктор Ляшко

Міністерство охорони здоров’я продовжує звертатися до міжнародних організацій з проханням перевірити, як забезпечується право на медичну допомогу для українських полонених та громадян, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив під час чергової зустрічі з представниками гуманітарної організації «Лікарі без кордонів». 

«24 лютого, у день повномасштабного вторгнення рф, першими, з ким ми зустрілися в міністерстві, були саме “Лікарі без кордонів”. І ми надзвичайно вдячні за вашу працю та допомогу, за надійне плече, яке ви підставили нашим медичним працівникам. Для нас дуже цінна допомога в частині медичної евакуації поранених та важкохворих українців залізницею, які наразі здійснює організація, а також за надання медичної допомоги на тимчасово окупованих територіях. Це важливо для нашої медичної системи, адже війна триває, і виклики нікуди не зникли, тому розраховуємо і на подальшу підтримку», — зазначив під час зустрічі міністр.

Водночас за його словами залишається відкритим питання, з яким МОЗ постійно звертається до всіх міжнародних місій та гуманітарних організацій щодо інформації про те, чи надається і як надається медична допомога нашим громадянам, у т.ч. й пораненим та полоненим, в окупації, а також на територіях, куди їх примусово вивезли окупанти.

«На жаль, жодної інформації, яка б свідчила про те, що наші полонені, серед яких є і медичні працівники, мають доступ до медичних послуг, ми так і не отримали ні від Червоного Хреста, ні від ВООЗ чи “Лікарів без кордонів”», — сказав очільник МОЗ.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання організації медичної допомоги населенню на нових деокупованих територіях, продовження співпраці у напрямі медичного супроводу для внутрішньо переміщених осіб та подальшої координації у разі виникнення радіаційної загрози через терористичні дії рф на ЗАЕС.

Крім того, обговорили співпрацю з відновлення психічного здоров’я українців та у сфері реабілітації.

Мова йшла й про пропозицію від міжнародної медичної організації «Medecins Sans Frontieres» заснувати в Україні своє постійне представництво.

Нагадаємо, що МОЗ продовжує звертатися до міжнародних організацій з проханням перевірити, як забезпечується право на медичну допомогу для українських полонених та громадян, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а також сприяти в організації гуманітарних коридорів для доставлення лікарських засобів.