Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Максим Степанов: МОЗ затвердило перелік препаратів для лікування онкологічних хвороб

Міністерство охорони здоров’я України затвердило номенклатури лікарських засобів, що будуть централізовано закуповуватись у 2021 році для лікування дорослих з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями. Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“До переліку 67 лікарських засобів ми додали ще 9 нових позицій, які є більш ефективними  в лікуванні.  Це лікарські засоби другої та третьої лінії, які використовуються при лікуванні раку молочної залози або пацієнтів з раком крові, при мієломі,  пухлинах головного мозку.  Під час розширення цього списку ми взяли до уваги близько тридцяти пропозицій провідних українських онкологів та державних медичних експертів”, — зазначив очільник МОЗ.

Додані лікарські засоби мають статус генериків, тобто зареєстровані та виробляються принаймні двома різними виробниками. Це важливо під час процесу закупівель препаратів, оскільки забезпечує конкуренцію на ринку фармпрепаратів і, відповідно, кращі ціни та економію державних коштів. 

В Україні щороку приблизно 80 тисяч людей помирає від онкологічних захворювань. Ці захворювання знаходяться на другому місці після серцево-судинних за причиною смерті в Україні. 

Нагадаємо, минулого тижня за ініціативою Міністерства охорони здоров’я Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою “Доступні ліки”, додавши три нових препарати.