Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Лікарні Кіровоградщини отримали понад 53 млн. дофінансування на виплату зарплат медикам

Дофінансування неспроможних лікарень з початку року обійшлося державі у 837 мільйонів гривень. Лише на Кіровоградщині лікарні отримали більше 53 мільйонів гривень додаткових коштів, які були спрямовані на виплату заробітних плат медикам. 

Керівники неуспішних медичних закладів за час поки отримують дофінансування мали ухвалити управлінські рішення, провести оптимізацію та розробити модель подальшого розвитку лікарні. Водночас значна частина з них роками не робили кроки до посилення власної спроможності.

“Кожна лікарня, яка потребувала дофінансування коштів, у цьому році отримувала їх. Ми дофінансовували лікарні, аби медики, які працюють у надважких умовах отримувати гідні зарплати, а не ставати заручниками неякісного управління керівництва” – розповів заступник міністра охорони здоров'я. 

Він також додав, що механізм дофінансування в різних варіантах існує понад три роки.

“Лікарні мали більш ніж достатньо часу аби з неуспішного медичного закладу, перетворитися на успішний. Але для когось було зручніше нічого не робити та роками лише сипати обіцянки. У війну держава не даватиме кошти “під обіцянки”. Тому кожна лікарня має сформувати чіткий план виходу із ситуації та реалізувати його найближчим часом” – додав Олексій Яременко. 

МОЗ, зі свого боку, готове вкладати у розвиток лікарень та допомагати із забезпеченням обладнанням, аби медзаклад міг розширити кількість послуг для пацієнтів та законтрактуватися на додаткові пакети з Нацслужбою здоров’я, які будуть затребуваними у найближчому майбутньому. 

У той же час, частина медичних закладів які отримували пакет дофінансування «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги», вже стали фінансово самостійними. З керівниками решти лікарень триває робота.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляв, що лікарні Київщини додатково отримали майже 50 мільйонів на виплату зарплат медикам.