Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Понад 4 400 постраждалих від війни українців евакуйовано на лікування за кордон

8 березня 2024
173

Протягом двох років повномасштабної війни Міністерство охорони здоровʼя України разом із Єврокомісією, ВООЗ та іншими партнерами організовують евакуаційні рейси для постраждалих українців на лікування за кордон. 

Загалом вже вдалося евакуювати 4 417 громадян, серед яких є пацієнти з  мінно-вибуховими травмами, ті, хто потребує протезування, та онкопацієнти. Крім того, серед евакуйованих — понад 600 дітей з травмами та онкологічними захворюваннями. 

На сьогодні вже понад 30 країн прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та ін. 

До країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій для наших громадян належать:

  • Німеччина — 1078 осіб;
  • Польща — 383 особи; 
  • Норвегія — 347 осіб.

Нагадаємо, що лікуючий чи сімейний лікар скеровує пацієнтів на лікування за кордон на основі встановлених критеріїв. Щоби підтвердити відповідність критеріям, потрібно запитати у лікаря заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». 

За алгоритмом евакуації, МОЗ України верифікує дані та через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформує країни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) про потребу в евакуації громадян України. Далі партнери приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян. 

Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна тут

Зараз діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, а саме:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. 

Більш детальну інформацію про особливості надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна знайти за посиланням