Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий
Інформація про ВІЛ/СНІД

В Україні проблема ВІЛ/СНІД залишається актуальною і стосується кожного. Лише за останній місяць було зареєстровано 1543 ВІЛ-позитивних. Це відбувається тому, що українці не знають, як захистити себе та своїх близьких.

За цим посиланням, ви можете дізнатися всю актуальну та достовірну інформацію про ВІЛ/СНІД

Дізнайся як себе захистити

Міністерство юстиції України презентує новий проєкт «Безоплатна правова допомога»

Міністерство юстиції України презентує новий проєкт
«Безоплатна правова допомога»

 

 

 

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

FAQ
Читати більше
 • У лікарні відсутні вакцини від сказу, а також АКДП, БЦЖ і т. д.

  Вам потрібно звернутися в Департамент охорони здоров’я вашої області та дізнатись, у якій лікарні є потрібна вакцина. Адже МОЗ розподіляє вакцину по регіонах.

 • Як можна отримати препарати для лікування гепатиту С?

  Препарати надаються усім, хто є зареєстрованим як носій гепатиту С. Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою, ви можете дізнатись за посиланням: http://patients.org.ua/2016/06/22/yak-otrimati-likuvannya-gepatitu-s-po-derzhavnij-programi/ 

 • Які документи потрібні для лікування за кордоном за державний кошт?

  Усю інформацію щодо направлення на лікування за кордон ви можете дізнатись за посиланням: http://www.moz.gov.ua/likuvannja-za-kordonom

  У разі надходження належним чином оформлених документів, питання направлення громадян України на лікування за кордон розглядають на засіданні Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.

 • Щодо звернень про фінансову допомогу

  Ми хочемо додати, що у МОЗу немає повноважень допомагати громадянам фінансово. Якщо ваше захворювання не входить до списку можливого лікування за кордоном за державний кошт (97% – трансплантація органів), радимо вам звернутися за допомогою до благодійних організацій чи фондів. 

 • Щодо отримання інформації про реєстрацію будь-яких препаратів в Україні

  Зайдіть на сайт державного реєстру ліків (http://www.drlz.com.ua/) та введіть у «пошуку лікарських засобів» назву необхідного препарату.

 • Які медичні послуги будуть платними для пацієнтів?

  З початком медреформи більшість медичних послуг буде безоплатними для пацієнта, але платними для держави. 

  Щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.

  До 2020 року головна задача Міністерства охорони здоров’я, Уряду і Парламенту зібрати реальну статистику захворюваності, розрахувати справедливі тарифи на кожну послугу та виділити достатньо коштів, щоб закупити потрібну кількість послуг і ліків. Зробити все, щоб у 2020 році українці отримували максимальну кількість медпослуг за державний кошт, а перелік платних послуг був мінімальним.

 • Чи запрацює в Україні страхова медицина?

  Фактично з 2018 року в Україні починає працювати національна солідарна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця.

  Будь-яка страхова система складається з трьох частин: збір коштів з населення, акумулювання їх в пул ризиків та адресні виплати за надані пацієнтам послуги. Медична реформа, ухвалена Парламентом, буде працювати так само. Внески збираються в бюджет через систему загального оподаткування (ПДВ, яке сплачують усі з будь-якої покупки), акумулюються на казначейських рахунках. Національна служба здоров'я України оплачує медичні послуги та ліки, що входять в національну програму медичних гарантій.

  Це класична солідарна система: неважливо скільки ви витрачаєте і які сплачуєте податки зі споживання, ви все одно отримаєте медичну допомогу.

  Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними.

  Кожен українець знатиме, що саме оплачує держава, і самі обиратимуть лікарні, де вони отримають ці послуги.

 • Чи можна звернутись до вузького спеціаліста без направлення?

  Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.

  Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров'я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава також оплачуватиме візити без направлення до гінеколога та психіатра.

  Якщо пацієнт звертається до лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно сплачує вартість візиту. 

Медична опіка

В цьому розділі - інформація про права і обов'язки пацієнтів, сімейну медицину та лікування за кордоном, а також інтерактивна карта медичних закладів України.

Вакцинація

Вакцинація – це єдиний шлях вберегти дитину від небезпечних інфекцій. Всі діти мають право на вакцинацію, і це право забезпечується державою.