Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

ЗміниТи: МОЗ реалізує повний цикл вироблення публічної політики

Цикл публічних консультацій щодо реформи системи охорони здоров’я провели Міністерство охорони здоров’я, ГО «Центр UA», Реанімаційний Пакет Реформ впродовж 2017 року. Пацієнти, медики, керівники медичних закладів, органів місцевого самоврядувння, місцевих адміністрацій долучились до вироблення нової політики — реформи системи охорони здоров’я.

За результатами консультацій Міністерство охорони здоров’я враховує зауваження, ризики і пропозиції, висловлені учасниками консультацій, в подальшому виробленні та реалізації реформи.

«Міністерство охорони здоров‘я першим поміж інших центральних органів влади пішло шляхом повного циклу вироблення публічної політики. Разом з пацієнтами, медиками, керівниками медичних закладів, органами місцевого самоврядування та місцевими адміністраціями ми обговорювали проблеми системи охорони здоров‘я та шляхи їх вирішення. Такий підхід до вироблення державної політики суттєво підвищує шанси на успіх у реалізації реформ - вони відбуваються простіше і є зрозумілішими і якіснішими для людей. Ми знайшли багато нових однодумців, які готові активно долучатися до реформування медицини у своїх містах. Сподіваємося, що цим досвідом скористаються інші міністерства, і коли впроваджуються зміни в нашій країні, щоб ми всі були задіяні у цих змінах, а не лише якась мала група, що сидить в урядовому кварталі. Ми є громадянами Україні, які є стейкхолдерами реформи і мають повне право і навіть обов’язок повноцінно брати участь у тому як формується і визначається напрямок розвитку нашої держави», - наголосила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Зараз у країні відбувається реформування державної служби - виконавча гілка влади має перетворитися з інструмента управління в інструмент вироблення державної політики. Відтак, перед тим, як приймати те чи інше рішення, потрібно його проговорити з тими, кого воно стосується. Для цього необхідно провести три блоки обговорень зі стейкхолдерами. Перше – визначення проблем, друге – варіанти їх вирішення, і останнє – результати, до яких має привести впровадження цих варіантів. Саме це і зробило Міністерство охорони здоров’я: були проведені дискусії з пацієнтами, медиками, керівниками медичних закладів, органами місцевого самоврядування і місцевими адміністраціями.

Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров’я, експерт Реанімаційного Пакету Реформ, який брав участь у всіх консультаціях, розповів:

«Найбільше дискусій було на етапі обговорення реалізації реформи. Найбільший запит, який ми отримали в регіонах, – на інструкцію впровадження. Це вже дуже багато. Коли ти приїжджаєш з фундаментальною реформою, і найбільший запит – на методику, що робити, аби вона відбулася, – це успіх. І його запорука – те, що ми структуровано проговорювали з людьми  державну політику. Це – спосіб вироблення політики в Євросоюзі. Ніхто не приймає рішення, не проговоривши його зі стейкхолдерами».

На законодавчому рівні вже створені умови для втіленні реформи. Тепер фахівці Міністерства охорони здоров’я складають інструкцію, що має робити кожен зі стейкхолдерів на своєму місці. З нею вирушать у регіони. Відтак, коли реформа відбудеться, це буде безпрецедентний випадок в Україні, коли міністерство, реалізувало реформу, провівши повний цикл з вироблення публічної політики.

Довідково: З 13 вересня по 14 грудня 2017 р. в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ»  ГО «Центр UA», Реанімаційний Пакет Реформ та Міністерство охорони здоров’я за підтримки програми «U-Lead з Європою» провели другий тур - 23 публічні консультації на тему «Реформа спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги та найбільш ефективні шляхи її втілення».

До обговорень долучилися 936 учасників: головні лікарі, лікарі спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, представники органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій, управлінь та департаментів охорони здоров’я, громадські активісти. Заходи відбулися в 23 обласних центрах (крім Києва, у Донецькій та Луганській областях консультації проводилися у Краматорську та Сєвєродонецьку відповідно), до участі були залучені представники 145 районів цих областей.

Обговорення стосувалися трьох тем: автономізації закладів охорони здоров’я, нових принципів фінансування спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, зокрема можливість запровадження співоплат від пацієнтів, та ефективного використання надлишкового майна закладів охорони здоров’я.