Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Затверджений перелік спроможної мережі закладів охорони здоров’я Києва

Рішенням Київської міської військової адміністрації затверджена спроможна мережа м. Києва. Перелік погодила робоча група Міністерства охорони здоровʼя України. 

Загалом до мережі Києва увійшов 21 медичний заклад, з яких надкластерними визначено 12, а кластерними — 9. Це стало можливим після оновлення Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року №1305.

Структура спроможної мережі лікарень в Україні формується в межах госпітальних округів, де кожна область поділена на окремі кластери. У її складі, крім м. Києва, визначено:

  • надкластерні заклади охорони здоров’я;
  • кластерні заклади охорони здоров’я;
  • загальні заклади охорони здоров’я;
  • надавачі медичних послуг, які надають первинну медичну допомогу;
  • центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із пунктами постійного базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Водночас у Києві у спроможну мережу не входять загальні заклади охорони здоров’я. Це повʼязано з тим, що в столиці функціонують багато спеціалізованих закладів у вузьких медичних напрямах. Це дозволяє включити їх до маршрутів екстреної медичної допомоги, щоб забезпечити надання послуг більшій кількості людей.

Нагадаємо, що з січня 2025 року маршрути транспортування пацієнтів з інсультами, інфарктами та політравмою бригадами екстреної медичної допомоги узгоджуються з МОЗ України. Це сприятиме більш ефективному наданню медичних послуг, оскільки пацієнти потраплятимуть у медзаклади, які відповідають їхнім потребам — мають обладнання, необхідне для лікування того чи іншого захворювання, та навчених профільних фахівців. Також покращиться взаємодія між медзакладами, що дасть змогу оперативніше реагувати на екстрені ситуації.