Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Заступник міністра охорони здоров'я Яременко: Треба говорити про роль госпітальних округів у відновленні та розвитку мережі

-  Скільки медичних закладів пошкоджено в Україні в результаті військової агресії рф?

-  За оперативними даними, від початку війни в Україні пошкоджено 695 об'єктів медичних закладів, ще 122 зруйновано повністю. Перші можна відремонтувати, решту – неможливо (станом на 05.07.2022).

Але це саме за оперативною інформацією, оскільки інформація щодо реальної ситуації на окупованих територіях обмежена. Втім, близько 80% зруйнованих об’єктів знаходяться саме на окупованих територіях.

- Як часто МОЗ оновлює цю інформацію?

- Щодня. Ми розробили відповідний алгоритм, нам постійно надають інформацію по пошкоджених, зруйнованих об’єктах, по атаках на заклади охорони здоров'я та автомобілях екстреної медичної допомоги.

- Чи бувають ситуації, коли місцеві департаменти охорони здоров'я приховують інформацію чи, навпаки,  дописують руйнування?

- Ні.  Не буває. ДОЗи інформацію не приховують, але, знову ж таки, ми розуміємо: з певними територіями може бути обірвано зв'язок, тому  інформація може надходити із певною затримкою. 

- Як формується стратегія відновлення об’єктів та закладів охорони здоров'я? Чи бувають випадки певного лобізму, коли невеликі населені пункти та місцеві влади  шукають можливість отримати бюджети та, наприклад, замість ФАПа  збудувати багатопрофільну лікарню?

- Щодо стратегії відновлення лікарень: основна логіка – не просто відновити чи збільшити лікарню, а  забезпечити населення медичною допомогою. Тому на деокупованих територіях наш акцент - на відновленні первинки, мета - як мінімум, забезпечити робоче місце сімейного лікаря/терапевта/педіатра в іншій будівлі для того, щоб населення мало доступ до первинної медичної допомоги. Ми зберігаємо логіку, за якою  екстренка доїжджає всюди, потім іде рівень первинної меддопомоги, потім - спеціалізованої. Такий підхід до відновлення, по-перше, дає швидкість відновлення доступу до медичної допомоги на деокупованих територіях, по-друге, відповідає логіці надання медпослуг. 

Первинку ми будемо відновлювати всю, яку було зруйновано. Тобто всі амбулаторії. Як вам відомо, ще в 2014 році був проект зі створення спроможної мережі первинки, було картування, де мають розміщені нові амбулаторії, і ці нові амбулаторії були досить оптимально розміщені. Лише минулого року було збудовано 237 нових амбулаторій.  Але сьогодні  багато з них зруйновано вщент. 

Що стосується спеціалізованої медичної допомоги, то тут ситуація набагато складніша, бо до 24 лютого мережа спеціалізованої допомоги була розгалужена і неоптимізована. Наше завдання - відновити надання медичних послуг.

Водночас ми не просто хочемо відновити лікарні - ми хочемо відновити ефективну і якісну медичну послугу в форматі, в якому рекомендує ВОЗ, на принципах, які впроваджують країни ЄС. Як приклад: Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер, там 9-поверхова будівля, її зруйнував агрессор, але просто відновити її зі старими функціями немає сенсу. Фтизіатрична допомога потрібна в області, але в форматі багатопрофільної лікарні. Тому буде впроваджено стратегію об'єднання з Обласною багатопрофільною лікарнею, де буде створено потужне інфекційне відділення, де буде нова будівля,  де будуть лікувати туберкульоз, ВІЛ, гепатит  та інші інфекційні захворювання. 

 

Докладніше читайте за посиланням: https://ua.interfax.com.ua/news/interview/844687.html