Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

За тиждень понад 230 тисяч українців в Україні захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19

З 5 по 11 лютого в Україні захворіло 232 199 людей, із них 124 690 – діти віком до 17 років. Медичної допомоги потребували 7 259 осіб (3% від усіх захворілих), половина госпіталізованих – 4 331 особа – діти. 

Через захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції в чотирьох областях перевищено епідпоріг. Йдеться про Житомирську, Хмельницьку, Закарпатську та Чернівецьку області. В областях, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу, можуть застосовуватися локальні карантини, тобто посилені протиепідемічні заходи: запровадження маскового режиму, соціального дистанціювання, дотримання вимог особистої гігієни, температурного режиму, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо. Необхідність таких заходів та план посилення на рівні громад чи області розглядають та впроваджують обласні комісії ТЕБ і НС. 

Наразі у 21 регіоні зафіксована циркуляція вірусів грипу типів А та В. За попередній тиждень зареєстровано 7 летальних випадків серед пацієнтів внаслідок ускладнень грипу: 4 випадки у місті Києві (вік померлих: 65, 68, 75 і 77 років) та по одному випадку у Вінницькій (31 рік) та Львівській (66 років) областях. У Черкаській області від ускладнень грипу померла 30-річна жінка, яка була при надії. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу.

З 5 по 11 лютого COVID-19 виявили у 2 867 людей, найбільше захворілих – в Дніпропетровській, Житомирській, Миколаївській, Рівненській та Хмельницькій областях. Госпіталізації потребували 759 захворілих, 111 з яких – діти. По всій країні зареєстровано 20 летальних випадків, померлі не були щеплені проти COVID-19.

Загалом з початку епідсезону (з 2 жовтня 2023 р. до 11 лютого 2024 р.) в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 2 932 615 українців (8% населення країни). 139 696 людей перехворіли на COVID-19: померло 732 людини, з них – 4 дитини віком до 17 років. Летальні випадки через ускладнення грипу почали реєструвати наприкінці грудня, хвороба забрала життя 43 людей. 

Нагадаємо, інформацію про найближчий пункт вакцинації, його адресу та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19. Наразі всі області забезпечені вакциною проти COVID-19, також близько 12 тисяч доз вакцини проти грипу розподілені до медзакладів країни для проведення безоплатних щеплень, в першу чергу для пацієнтів з групи ризику: люди старше 60 років, діти від 6 місяців, вагітні, особи з хронічними захворюваннями, а також люди з професійної групи ризику, які працюють з населенням та у великих колективах (медпрацівники, вчителі, продавці та ін.).

Задля уникнення важкого перебігу грипу та COVID-19 пацієнтам з групи ризику рекомендовано звернутися до своїх сімейних лікарів чи пунктів щеплення у медзакладах та дізнатись про можливість безоплатної вакцинації