Вісім прифронтових областей отримали близько 700 спеціалізованих холодильників для зберігання вакцини
У межах співпраці з Міністерством охорони здоров’я України ЮНІСЕФ за підтримки Європейського Союзу та уряду Японії доставив майже 700 спеціалізованих холодильників для зберігання вакцин у вісім прифронтових областей України. До кінця 2024 року запланована поставка ще 220 таких холодильників до медичних закладів країни.
“Холодовий ланцюг” це безперервно функціонуюча система, яка забезпечує необхідний температурний режим від моменту зберігання до транспортування вакцин на всіх етапах переміщення. Попри повномасштабну війну МОЗ у співпраці з дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ та міжнародними партнерами вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області, щоб новонароджені могли отримати всі обовʼязкові щеплення у пологовому, діти та дорослі – зробити їх у сімейного лікаря чи пункті вакцинації. Ця робота триває, доукомплектування та заміна обладнання на сучасне дозволить підвищити можливості зберігання вакцин у медзакладах, особливо під час можливих перебоїв з електропостачанням.”
Холодильники з нової партії здатні підтримувати необхідну температуру до двох з половиною днів навіть у разі відсутності електропостачання. В умовах війни, коли атаки на енергетичну інфраструктуру України не вщухають, це критично важливо. Нове обладнання гарантує, що холодовий ланцюг в Україні відповідає світовим стандартам, зберігаючи ефективність життєво важливих вакцин навіть у надважких умовах.
“Щеплення захищає дітей від хвороб, яким можна запобігти. Вчасна вакцинація рятує життя. Належне зберігання вакцин відповідно до світових стандартів має важливе значення для збереження їхньої ефективності. Завдяки новій партії холодильників, наданій за підтримки ЄС та уряду Японії, ми покращуємо роботу пунктів вакцинації у прифронтових регіонах, а також допомагаємо медичним закладам підготуватися до можливих перебоїв з електропостачанням.”
Відтепер майже 98% пунктів вакцинації у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях будуть обладнані холодильним обладнанням, що відповідає світовим стандартам.
ЮНІСЕФ підтримує Україну в модернізації холодильного обладнання для зберігання вакцин відповідно до світових стандартів. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНІСЕФ та інші експертні організації, що спеціалізуються на питаннях імунізації, рекомендують використовувати саме стандартизоване обладнання для зберігання вакцин, щоб забезпечити їхню ефективність.
Довідка: ЮНІСЕФ співпрацює з Європейським Союзом, Світовим банком, урядом Японії, USAID та ініціативою COVAX задля модернізації інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Наразі близько 95% закладів охорони здоровʼя в Україні обладнані сучасними системами холодового ланцюга та електронними логерами для відстеження температури зберігання вакцин. За підтримки уряду Франції на початку листопада 2024 року ЮНІСЕФ надав Україні 270 000 доз вакцини проти правця та дифтерії (АКДП). Раніше цього року за підтримки уряду Японії ЮНІСЕФ надав Україні 60 000 доз вакцини ПЕНТА-Хіб, що захищає дітей першого року життя проти дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (Hib). У 2024 році загалом уже поставлено близько 1,8 мільйона доз вакцин (поліомієліт, дифтерія-правець для дітей та дорослих, кір-паротит-краснуха, комбінована вакцина ПЕНТА-Хіб та специфічні вакцини проти COVID-19). Це було б неможливим без підтримки уряду Японії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi).