Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Відбудова медзакладів: на Харківщині триває відновлення центру ПМСД, пошкодженого окупантами ще на початку війни

Від початку повномасштабної війни Харківська область, як й інші прифронтові регіони, зазнає постійних ракетних обстрілів та прицільних ударів з боку російської армії, внаслідок чого багато об’єктів інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйноване вщент. 

Зокрема, серед медзакладів області ще на початку війни було пошкоджено Балаклійський центр первинної медико-санітарної допомоги. Центр складається з 36 амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, які обслуговують мешканців двох територіальних громад – Балаклійської та Савинської. 

Внаслідок бойових дій було пошкоджено 16 обʼєктів Центру первинної медико-санітарної допомоги та ще 5 зруйновано вщент. Зокрема, були розбиті покрівля, дах і стеля, вибиті вікна й двері, пошкоджені надвірні будівлі тощо. 

Завдяки спільним зусиллям партнерів та благодійних організацій, зокрема благодійної організації «БФ «Пацієнти України», у медзакладі вдалося провести ремонтно-будівельні роботи: відновити покрівлю, замінити пошкоджені двері, вікна та склопакети, провести ремонт приміщення тощо. 

На сьогодні 10 з 21 підрозділу вже відновлені, ще 4 – відновлені частково, відбудова центру триває. 

Зазначимо, що зараз Балаклійський центр первинної медико-санітарної допомоги функціонує та надає медичну допомогу людям. Зокрема, отримати медичні послуги у закладі може понад 33 тис. мешканців району. 

Ворог щоденно продовжує завдавати ударів по медичній інфраструктурі. Попри це Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами працюють та відновлюють медичні заклади, аби медична допомога була доступною кожному.  

Від початку повномасштабної війни на Харківщині повністю відновлені 74 об’єкти медзакладів, ще 128 – відновлені частково. Нагадаємо, від початку повномасштабної війни в Україні було пошкоджено 1 497 об’єктів медзакладів та 195 – зруйновані вщент. 451 об’єкт медзакладів вдалося відновити повністю та ще 404 – відновлені частково.