Вадим Вишняк: історія реабілітації та повернення до життя після бойових поранень
Українські захисники щодня демонструють незламність і силу духу. Серед них – 22-річний Вадим Вишняк, який своїм прикладом доводить, що навіть після тяжких поранень можливо повернутися до активного життя та допомагати Батьківщині.
Вадим народився у селі Півнівка Луганської області. У 18 років він підписав контракт із ЗСУ. Вже тоді хлопець виконував бойові завдання в зоні АТО – Сіверськодонецьк, Лисичанськ, а з початком повномасштабної війни захищав країну на найгарячішому напрямку – Бахмутському.
12 березня 2024 року виконуючи завдання з управління дронами, він побачив ворожий FPV-дрон. Попри те, що Вадим встиг відскочити, основний удар припав на праву руку та праву ногу, а також уламкові поранення зачепили ліву ногу.
«Шок – це те, що відчуваєш у перші секунди. Біль приходить пізніше», – згадує Вадим.
Попри поранення, він самостійно дістався квадроциклом до евакуаційного пункту, де отримав першу допомогу.
Лікування почалося у липні 2024 року в Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни. За період із березня по червень 2024 року йому провели 23 операції, серед яких: обробка ран, некректомії, встановлення VAC-систем; корекція вогнепальних травм та накладання вторинних швів.
На початку Вадим пересувався в кріслі колісному, але вже через два тижні завдяки інтенсивній фізичній терапії та ерготерапії почав ходити з підлокітною милицею. У серпні 2024 року Вадиму виготовили протез руки, а у вересні він почав активно його використовувати, повертаючись до виконання повсякденних завдань.
«Коли бачиш перші результати – це надихає. Ти розумієш, що можеш більше», – ділиться Вадим.
Лікарі зазначають, що, попри ампутацію руки, Вадим майже повністю функціонально відновився. Після завершення лікування планується операція на правій нозі для корекції зрощення переломів, що покращить рухливість.
Вадим планує продовжити військову службу. Він мріє керувати безпілотниками та допомагати армії. У найближчі плани входить отримання біонічного протеза, який дозволить йому повністю повернутися до управління БПЛА.
Довідка: якісна та дієва реабілітація повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Для проходження амбулаторної реабілітації вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.
Для проходження стаціонарного відновлення достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.
Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.