Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

В умовах війни кожен лікар та медсестра отримуватимуть гідну заробітну плату

Лікарні, які не можуть власним коштом виплати базову заробітну плату медикам на рівні не нижче 13 500 для медичних сестер та не менше 20 000 гривень для лікарів, отримають додаткове фінансування від держави. 

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає новий пакет дофінансування «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Претендувати на нього може лікарня, яка має договір із НСЗУ та за даними бухгалтерського обліку є неспроможною виконати постанову Уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам. Відповідне фінансування заклади охорони здоров’я отримають до 31 травня 2022 року.

Міністр охорони здоров'я запевняє, що в часи війни не може бути жодного компромісу у забезпеченні медиків гідною зарплатою. 

«Переконаний, що в такий складний для країни час кожен з наших медиків — герой, який щодня рятує життя та здоров'я українців. Тому кожен лікар та медична сестра, які сьогодні працюють на благо країни, мають бути забезпечені гідною заробітною платою. Для цього ми ухвалили відповідну постанову, яка надасть додатковий бюджет закладам охорони здоров'я, які неспроможні власним коштом забезпечити лікарям та медсестрам гідну заробітну плату», — повідомив Віктор Ляшко.  

Держава надасть підтримку кожному медзакладу, який з об'єктивних причин потребує дофінансування для виплати базової зарплати працівникам. Нині перелік таких лікарень вже верифіковано. 

У свою чергу, кожна лікарня, яка отримає додатковий пакет фінансування, зобов'язана щомісяця звітувати до НСЗУ про розмір нарахованої заробітної плати працівникам. 

Нагадаємо, що базова зарплата не менше 13 500 грн для медсестри і від 20 000 гривень для лікаря — це лише перший крок до покращення фінансового становища українських медиків. І це лише базовий рівень зарплати, в кожному конкретному закладі лікар чи медсестра можуть отримувати більше.