Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

В Україні впроваджується цифровий медичний висновок кандидатів у сімейні форми виховання

Сьогодні процеси, повʼязані з влаштуванням дитини в сімейну форму виховання в Україні, на жаль, асоціюються з чергами, виснажливими бюрократичними процедурами та нескінченними паперами. Це стосується, в тому числі, й проходження медичного обстеження осіб, які хочуть стати кандидатами в сімейні форми виховання.

Мова про кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), прийомні батьки та патронатні вихователі.

Для того, щоб спростити шлях кандидата, МОЗ, НСЗУ спільно з Мінсоцполітики та Нацсоцслужбою за ініціативи Офісу Президента та першої леді оптимізують процес медичного огляду та впроваджують новий цифровий продукт — медичний висновок щодо результатів медичного огляду кандидата в сімейні форми виховання.

Допуск у частині стану здоровʼя — одна з вимог, передбачена законодавством, для взяття на облік кандидатів у сімейні форми виховання.

Сьогодні такий висновок можна отримати лише у паперовій формі після проходження медичного огляду у пʼяти лікарів та, зокрема, після отримання довідки щодо перебування обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах.

Такий шлях є ускладненим для людини, при чому він не завершується у стінах лікарні, адже далі кандидат має подати паперовий медичний висновок серед решти обовʼязкових документів до служби у справах дітей або завантажити сканкопію документа, якщо подає заяву через портал «Дія», а потім все одно донести оригінал службі.

Натомість оновлений процес медичного огляду передбачатиме, що сімейний лікар чи терапевт буде координувати огляд та лише за потреби скерує пацієнта до лікарів-спеціалістів.

Увесь процес буде супроводжуватися та фіксуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), забезпечуючи прозорий та обʼєктивний огляд. Вже за результатами огляду сімейний лікар сформує в системі цифровий медичний висновок. 

З впровадженням цифрового медвисновку буде забезпечено обмін інформацією між медичною та соціальною стороною. Так, людині не знадобиться зберігати та подавати паперові копії медичного документа.

Зміни дозволять пришвидшити процес, зменшити бюрократію та паперову тяганину кандидатам в усиновлювачі, людям, які мають намір узяти під опіку/піклування, стати прийомними батьками або батьками-вихователями для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, або надавати послуги патронату над дитиною, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

Водночас уряд вже працює над оптимізацією процесу щорічного огляду дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та впровадженням відповідного цифрового медичного висновку.

Представники служби у справах дітей зможуть подати відповідний запит та отримати від ЕСОЗ інформацію про результати обстеження, а кандидати в сімейні форми виховання матимуть повну та прозору інформацію про здоровʼя дитини.