Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд ухвалив зміни щодо організації надання реабілітаційної допомоги в Україні

Сьогодні Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку організації реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоровʼя. Головні з цих змін — удосконалення форми індивідуального реабілітаційного плану; уточнення вимог до організації реабілітаційного процесу для дітей; впровадження реабілітаційної спроможності для закладів, які надають допомогу амбулаторно.


Удосконалення форми індивідуального реабілітаційного плану в першу чергу направлене на спрощення та скорочення самої форми, при цьому незмінним лишилось збереження всієї необхідної інформації щодо реабілітаційного процесу.


Постанова деталізує особливості організації реабілітаційної допомоги для дітей — до прикладу, врегульовано питання високого обсягу реабілітаційної допомоги для дітей (кількості годин реабілітації) та призначення та застосування допоміжних засобів реабілітації для пацієнтів молодше вісімнадцяти років, які повністю враховують специфіки віку та організації надання їм послуг.


У 2024 році було запроваджено формулу реабілітації спроможності закладів, які надають реабілітаційну допомогу у стаціонарних умовах. Це дозволило уникнути перенавантаження фахівців з реабілітації, яке призводить до погіршення якості надання реабілітаційних послуг. Відтепер аналогічну формулу впроваджено і для амбулаторних закладів.


Довідка: всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 


Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. 

Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.