Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд схвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги

Президент України визначив одним із ключових завдань для сфери охорони здоровʼя на 2025 рік створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах, де є лікувальні заклади. Це особливо важливо для ветеранів та громадян, які потребують відновлення після поранень чи захворювань.


Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує новий формат реабілітаційної допомоги — реабілітаційну монопослугу. Це нововведення означає, що фахівці (фізичний терапевт,  ерготерапевт чи терапевт мови та мовлення) зможуть (за потреби) надавати реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд —   самостійно та у взаємодії  з сімейними лікарями. 

“Якісна, безоплатна та доказова реабілітація, рівномірно доступна по всій країні, де б не знаходилась людина — наш топ пріоритет. Впровадження монопослуги зробить реабілітаційну допомогу ще доступнішою для пацієнтів. Зокрема, це стосується тих, хто потребує лише одного виду терапії. Завдяки монопослузі пацієнти зможуть отримати допомогу швидше, а медичні заклади зосередяться на складніших випадках і зменшать навантаження на стаціонари. Інтеграція реабілітації на первинному рівні — це крок до забезпечення безперервного реабілітаційного процесу та підвищення якості медичних послуг у кожній громаді. МОЗ продовжує розбудовувати систему реабілітації, забезпечуючи її кваліфікованими кадрами та розвиваючи на рівні областей та громад: амбулаторна реабілітаційна допомога має стати доступною в селах, селищах та містах, як реабілітація в громадах”
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.

Послуги надаватимуть в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає. У випадках, коли  послуги з реабілітації надаватимуться на первинному рівні меддопомоги, складання індивідуального плану не буде обов’язковим за умови наявності направлення від сімейного лікаря.


Фінансування таких послуг здійснюватиметься в рамках програми медичних гарантій. Оплата за надання монопослуги передбачена в межах пакета «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Це дозволить уникнути додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.


Амбулаторна реабілітація, яка надається поруч із домом, дозволить пацієнтам не лише продовжити відновлення після виписки з лікарні, а й паралельно навчатися чи працювати. 


Згідно з прийнятими змінами, Міністерство охорони здоров’я України затвердить вичерпний перелік станів здоровʼя, за яких можливе надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги за направленням сімейного лікаря. 


Це рішення — важливий крок у створенні сучасної системи реабілітації, яка відповідає потребам кожного пацієнта, забезпечуючи якість, доступність та ефективність медичних послуг.