Українка вперше стала доноркою кісткового мозку для іноземця
Уперше в історії Українського реєстру донорів кісткового мозку громадянка України стала рятівницею для іноземного пацієнта. 28-річна Неля випадково дізналася про можливість стати донором і, зацікавившись темою, заповнила анкету для реєстрації.
Після реєстрації Неля отримала набір для забору ДНК-зразка. Процедура була простою: необхідно було провести спеціальними паличками по внутрішній поверхні щоки та надіслати зразки назад до реєстру. Після цього її дані були внесені до Українського реєстру донорів кісткового мозку, який налічує понад 14,7 тисяч потенційних донорів та інтегрований у світову систему з майже 40 мільйонами донорів.
Коли в одній із клінік Італії пацієнту знадобилася трансплантація, автоматизована система почала пошук відповідного донора. Виявилося, що саме Неля є генетично сумісною з реципієнтом.
Забір стовбурових клітин відбувся в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» і тривав кілька годин. Протягом усієї процедури поруч із Нелею була її мама, пані Валентина, яка спочатку хвилювалася, але після пояснень лікарів заспокоїлася.
"Коли зрозуміла, що процедура безпечна і схожа на здачу крові, відчула гордість за доньку та усвідомила важливість її вчинку", – поділилася пані Валентина.
Того ж дня рятівні клітини були доставлені кур'єром до італійської клініки, де на них очікував пацієнт.
Офіс українського реєстру назвав цей випадок історичним, адже вперше український донор допоміг іноземному пацієнту. До цього моменту українські пацієнти отримували допомогу від донорів із Німеччини, Франції, Туреччини, Польщі, Індії та США.
Ця історія демонструє силу взаємодопомоги та важливість розвитку донорства кісткового мозку. Кожен може стати потенційним рятівником для когось, приєднавшись до реєстру.
Якщо ви бажаєте допомогти нашим трансплантологам врятувати ще більше життів – долучайтеся до Українського реєстру донорів. Зробити це надзвичайно просто:
необхідно заповнити форму на сайті благодійного фонду;- отримати поштою спеціальний тест-набір;
- відібрати матеріал;
- надіслати його за вказаною в інструкції адресою;
Більш детальну інформацію з покроковою довідкою можна знайти на офіційному сайті Українського реєстру донорів кісткового мозку.