Україна та Бразилія обговорили співпрацю у сфері охорони здоров’я
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал провели робочу зустріч щодо спільних кроків у напрямку співробітництва у сфері охорони здоров’я.
“Українська медична система сьогодні проходить через безпрецедентні випробування через повномасштабну війну. Попри обстріли та руйнування медзакладів, українські лікарі щодня демонструють професіоналізм і самовідданість, рятуючи життя навіть у найскладніших умовах. Завдяки міжнародній підтримці та стійкості наших медичних працівників система охорони здоров’я продовжує працювати та надавати допомогу всім, хто її потребує. Ми не лише адаптувалися до нової реальності, а й продовжуємо розвивати медицину, знаходячи ефективні рішення для потреб воєнного часу. Міжнародне партнерство є надзвичайно важливим для України. Ми вдячні Уряду Бразилії та бразильському народові за підтримку. Ми цінуємо співпрацю та прагнемо розширювати наші двосторонні відносини, шукаючи спільні інтереси для спільного руху вперед.”
Під час зустрічі учасники обговорили оновлення двосторонньої угоди, аби чітко визначити пріоритетні напрямки співпраці, які цікаві обом країнам.
Зокрема, йшлося про розвиток міжнародного медичного партнерства. Ця ініціатива була започаткована у 2023 році у межах третього Саміту перших леді та джентльменів під патронатом першої леді Олени Зеленської. Програма передбачає укладення меморандумів про співпрацю між українськими та міжнародними закладами охорони здоров’я. Нині їх вже 61. Розвиток ініціативи дає змогу українським медикам обмінюватися власним та набувати новий досвід закордонних колег задля зміцнення медичної сфери України. Українські медики вже проходили стажування в Бразилії. За ініціативи Світового Конґресу Українців та «Unite with Ukraine» було організовано стажування українських лікарів у м. Сан-Паулу в клініці Альберта Айнштайна, яка є визнаним лідером серед закладів охорони здоров’я Бразилії та вважається найкращою клінікою у Латинській Америці. Програма передбачала тренінги з невідкладної допомоги на догоспітальному та госпітальному етапах при травмах військових та цивільних (PHTLS, ATLS, BOGTS, eFAST, blood and difficult airway management), а також стажування у напрямку психічної та фізичної реабілітації, розбудови системи охорони здоров’я у часи кризи. Важливо масштабувати цей досвід.
Також обговорили посилення співпраці у фармацевтичній галузі. Бразилія є світовим виробником імунобіологічних препаратів, які експортуються у понад 70 країн світу. Обсяг фармацевтичного ринку країни становить близько 21 мільярда доларів, що дорівнює обсягу ринку Канади. Україна зацікавлена у розвитку партнерських відносин між українськими та бразильськими фармацевтичними компаніями з метою забезпечення населення якісними та доступними лікарськими засобами. Враховуючи успішний досвід Бразилії у виробництві медикаментів та вакцин, існує можливість залучення бразильських інвестицій у фармацевтичний сектор України, що сприятиме як розвитку галузі, так і забезпеченню стабільного постачання життєво необхідних препаратів.
Крім цього, приділили увагу актуальним потребам медичної системи. Від початку повномасштабного вторгнення Бразилія відправила до України 3 партіями медичні препарати загальною вагою близько 22,5 тонн як гуманітарну допомогу. Окремо Бразильське агентство співробітництва направило два вантажі, до яких увійшли харчові продукти, медикаменти, автономні очисники води та інші товари медичного призначення, загальною вагою близько 14 тонн.
Міністр охорони здоров’я України висловив вдячність партнерам за зустріч та обговорення пріоритетних напрямків розвитку для української медичної галузі. Віктор Ляшко додав, що поглиблення партнерства між Україною та Бразилією у медичній сфері сприятиме покращенню якості надання медичних послуг. Україна готова до обговорення конкретних ініціатив, які будуть корисними для обох сторін.