Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Україна отримає від Японії 300 мільйонів єн на закупівлю ендоскопів

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Агентської угоди про реалізацію японської грантової допомоги. Угода укладатиметься між урядом України і компанією Crown Agents Japan Limited. 

Грантова допомога в обсязі 300 млн японських єн (еквівалент майже 80 млн грн) надається для придбання спеціального обладнання (ендоскопів) для українських медзакладів. 

«Система охорони здоровʼя є однією з найбільш постраждалих від війни – повномасштабне вторгнення російської федерації створило неабияке навантаження на неї. Це повʼязано не лише з масовим систематичним руйнуванням лікувальних закладів, а й зі зростанням попиту на деякі види медичної допомоги та послуг, які раніше не були пріоритетними. Вже зараз повністю зруйновано 177 об’єктів закладів охорони здоров’я, пошкоджено – 1433. Працюємо над тим, щоби не просто відновити пошкоджене, а відбудувати краще», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Уже більше ніж рік Україні разом із партнерами вдається забезпечити безперебійне функціонування лікарень навіть поблизу лінії фронту. 

«Попри обстріли та виклики, з якими стикається система охорони здоров’я України, за підтримки міжнародних партнерів ми відновлюємо медичну інфраструктуру, а в наших лікарнях продовжують з’являтися найкращі зразки устаткування. Грант від Японії дозволить забезпечити ще більше українських лікарів і лікарень сучасним медичним обладнанням, а отже, зробити якісну медичну допомогу українським пацієнтам доступнішою. Дуже вдячні за таке міцне плече допомоги у складний для нас час», –  зазначив міністр.

Нагадаємо, нещодавно сучасне медичне обладнання отримала Чорноморська лікарня.