У Львівському обласному госпіталі ветеранів війни відкрили оновлену ангіографічну та нейрохірургічну операційні
На базі Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи відкрили частину відремонтованого операційного відділення та відділення центральної стерилізаційної. Йдеться про щелепно-лицеву операційну та нейрохірургічну операційну. Операційні обладнано ангіографом Azurion 5 M2 (Біплан) виробництва Philips, у нейрохірургічній операційній встановлено екзоскоп та аксесуари до нього марки Olympus ORBEYE 4K 3D Orbital Camera System.
“Повномасштабна війна негативно впливає на стан здоров’я українців. Найпоширенішою проблемою є серцево-судинні захворювання. Лише протягом 2024 року було зафіксовано майже 127 тисяч випадків інсультів та майже 46 тисяч випадків інфарктів. Тому покращення якості медичної допомоги та заходи з профілактики серцево-судинних захворювань є важливим для нас. Працюємо одразу в кількох напрямах – це і посилення контролю за маршрутизацією пацієнтів, і облаштування лікарень сучасним обладнанням, і моніторинг надання відповідних послуг у законтрактованих медичних закладах, і розширення програми “Доступні ліки. Нагадую, що всі послуги, які надаються у межах Програми медичних гарантій, є безоплатними для пацієнтів. Якщо у медзакладі з вас вимагають сплатити гроші за медикаменти або за медпослугу, яка передбачена відповідним пакетом НСЗУ, телефонуйте на гарячу лінію міністерства охорони здоров’я 0 800 505 201 або на гарячу лінію НСЗУ 16-77. Адже пацієнти мають отримувати безоплатно те, що покриває Програма медичних гарантій.”
Щорічно у стаціонарних відділеннях медзакладу проходять лікування приблизно 22 тисяч пацієнтів. Також протягом року потребують надання медичної допомоги близько 3,5 тисячі пацієнтів із цереброваскулярними захворюваннями, з них близько 600 пацієнтів – це люди з гострим порушенням мозкового кровообігу.
Модернізація приміщення та сучасне обладнання дозволить госпіталю покращити надання та збільшити об’єм медичних послуг. Ангіограф використовуватимуть для проведення повної ангіографічної діагностики та інвазивного лікування пацієнтів відділень інтервенційної кардіології, електрофізіології, нейроангіографії, онкології та загальної ангіографії для виконання судинних, несудинних, емболізаційних та онкохірургічних процедур.
Завдяки цьому лікарі зможуть надавати послуги з високоточної діагностики та лікування судинно-мозкових та серцево-судинних патологій пацієнтів, зокрема, коронарографію, стентування, тромбекстракцію та тромбоаспірацію, ангіографію верхніх та нижніх кінцівок, церебральну ангіографію, закриття аневризм мозкових артерій тощо.
Зазначимо, що протягом 2021-2023 рр державним коштом та коштом спільних проєктів зі Світовим банком було закуплено 49 ангіографів, які закривають потребу всієї країни щодо маршрутизації та госпіталізації для лікування інфарктів та інсультів.
Для покращення якості медичної допомоги при інсультах МОЗ ініціювало посилення контролю за маршрутами пацієнтів та моніторинг надання відповідних послуг у законтрактованих медичних закладах. Тепер всі області мають подавати до міністерства для затвердження маршрути транспортування пацієнтів з інсультом, інфарктом чи політравмою екстреною медичною допомогою.
Наразі 223 лікарні по всій країні законтрактовані за відповідним пакетом з Національною службою здоров’я України, де пацієнти мають змогу отримати безоплатні послуги у разі гострого мозкового інсульту. За 2024 рік в Україні медичну допомогу за інсульту в рамках ПМГ отримали понад 110 тис. пацієнтів.