Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

У Дрогобичі відкрили скринінговий центр для обстеження жінок на рак

У приміщенні КНП "Дрогобицька міська лікарня № 3" ДМР 29 серпня 2017 року офіційно розпочав роботу Міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок.

Це один із шести центрів у Львівській області, які створені завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку та Департаменту охорони здоров’я ЛОДА в рамках впровадження програми скринінгу серед жінок. Дане обстеження дозволить виявити жінок, які мають найвищу вірогідність захворювання на рак, з метою його попередження.

На відкритті скринінгового центру були директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Володимирівна Микичак, міський голова м. Дрогобича Тарас Ярославович Кучма, заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Богданрвич Качмар, начальник відділу охорони здоров’я Чуба Володимир Іванович, а також представники регіонального онкоцентру Тріль Орест Володимирович, заступник головного лікаря Львівського регіонального онкологічного центру та Струк Світлана Михайлівна, завідувач гінекологічним відділенням онкоцентру, а також керівники закладів охорони здоров’я Дрогобича, Стебника, Борислава та Трускавця.

«Мені надзвичайно приємно бути сьогодні у Дрогобичі з кількох причин. Відкриваємо встановлене обладнання, але якщо проаналізувати яка ціна цієї роботи для кожної родин, у яку може прийти біда, адже завдяки такому обладнанню, яке почало працювати у Дрогобичі, ми можемо своєчасно діагностувати не тільки онкологію, але й передракові стани душе швидко та ефективно. Адже чим швидше діагностується тим кращі результати лікування і тим кращий прогноз для життя», – Ірина Микичак

У Дрогобичі створені комфортні умови для обстеження жінок. Центр забезпечений обладнанням для проведення гінекологічного огляду із цитологічним дослідженням, обстеження за допомогою кольпоскопу та УЗД дослідження, а також проведення мамографії. Всі обстеження є безкоштовними.

Скринінговий центр в Дрогобичі обслуговує Дрогобицький район, міста Борислав, Стебник, Трускавець та Дрогобич, а це близько 100 000 жінок.

Тарач Кучма, міський голова м. Дрогобича, зазначив: «Ми є ті, хто в гору йде. Ми не йдемо назад, не стоїмо на місці, не впираємось у перешкоди. Я тішуся, що нам вдалося відкрити скринінговий центр. Належним чином підготувати приміщення, провести ремонт та встановити якісне обладнання. Нам вдається добиватись розуміння лікарів, що треба платити нормальні гроші тим, хто працює і зробити все можливе для того щоб вони могли розвивати свій талант, і перестати платити тим, хто того не засолуговує. Ми зробили таки експеримент минулого року і перевели усі заклади охорони здоров’я у неприбуткові підприємства. У скринінговому центрі працюють фахові медики, які сумлінно та якісно виконують свою роботу»

Скринінговий центр у КНП "Дрогобицька міська лікарня № 3" ДМР показовий, адже, враховуючи профільність лікарні та наявну поліклініку, тут, поряд із встановленим обладнанням, працюють спеціалісти: онкогінеколог та онкохірург, які, після проведених процедур, за потреби, нададуть фахову консультацію.

Скринінговий центр забезпечений цифровим мамографом, сучасним УЗД апаратом, кольпоскопом та гінекологічним кріслом, мікроскопом та комп’ютерною технікою для ведення електронного реєстру. У центрі запроваджено повний цикл ведення електронної медичної картки пацієнта безпосередньо з робочих місць реєстратора, гінеколога, лікаря УЗД, цитолога, рентгенолога та лікаря мамолога. Програмний продукт «Електронний реєстр жіночого населення» проходить тестування і вже скоро запрацює у звичному режимі.

Загальна вартість поставленого обладнання у скринінговий центр Дрогобича становить 9,36 млн. грн.

Мамографічний кабінет працює з 1000 до 1300 год. Поки мамограф працює у тестовому режимі обстеження проводяться у порядку «живої черги». Лікарі наголошують, що найбільш інформативним обстеження є в середині менструального циклу (8-15 день після початку місячних). Тому запрошуємо усіх жінок від 45 років телефонувати за додатковою інформацією у реєстратуру за номером тел. (03244) 2-17-95.

Впродовж роботи мамографа у тестовому режимі, обстежено вже 500 жінок, 90% яких на мамографію вприйшли вперше. З обстежених жінок діагностовано 25 випадків злоякісних новоутворень.

Якщо Вам вже виповнилось 45 років – не зволікайте, пройдіть мамографічне обстеження і переконайтесь, що здорові. Подбайте про себе – пройдіть обстеження вже завтра!

Більше про проект: http://wb.moz.gov.ua