Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Словенія передає третю машину швидкої допомоги Україні

Республіка Словенія передала для потреб медичної системи України третю сучасну машину швидкої допомоги типу C, яка обладнана інкубатором для новонароджених та іншим необхідним медичним устаткуванням для транспортування та надання невідкладної медичної допомоги новонародженим та недоношеним дітям.

«Ворог постійно атакує цивільну інфраструктуру. Медична система працює в надскладних умовах постійних викликів. З лютого 2022 року в Україні було пошкоджено, знищено або захоплено близько 530 автівок швидкої медичної допомоги. Для того, щоб медики мали можливість продовжувати працювати та рятувати життя, дуже важливо постійно поповнювати автопарк “швидких”. Вдячний  партнерам і друзям з усього світу, які підтримують нас. Вдячний Словенії, яка доєднується до допомоги та спільних ініціатив з Фундацією першої леді України Олени Зеленської. Це надважливо для нас і наших дітей», — сказав заступник міністра охорони здоров’я Ігор Копач.

З початку війни уряд Словенії надав близько 9 млн євро гуманітарної допомоги Україні безпосередньо та через міжнародні організації, у тому числі 2 млн євро на фінансування гуманітарного проєкту Президента України Володимира Зеленського «Зерно з України». Допомога, яку Україна отримала до цього моменту, є найбільшою гуманітарною підтримкою Словенії за останнє десятиліття. 

Наприкінці 2022 року міністр закордонних та європейських справ Республіки Словенія Таня Файон передала послу України в Словенії Андрію Тарану дві нові обладнані за міжнародними стандартами машини швидкої допомоги типу B. Міністерство закордонних справ Словенії виділило 610 тисяч євро на закупівлю автомобілів швидкої допомоги.

«Словенія і надалі продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні, як це робила з першого дня війни. Словенія постійно шукає нові можливості для надання підтримки Україні, не тільки у сфері медицини та реабілітації жертв війни, але й у сфері гуманітарного розмінування, реформи децентралізації та зміцнення місцевих громад починаючи від уже створених проєктів і закінчуючи розбудовою нових партнерств, у тому числі шляхом залучення приватного сектору», — наголосила посол Словенії в Україні Матея Превольшек.

Наприкінці 2023 року Словенія також пожертвувала Фундації першої леді України Олени Зеленської 200 тисяч євро на реконструкцію Центральної міської лікарні в Ізюмі на Харківщині.

«Ми вдячні уряду Словенії за їх системну підтримку України. Для нас особливо цінне, що Словенія приєдналася до меценатів, які прагнуть відновити стратегічно важливу лікарню в Ізюмі. Адже, знаходячись неподалік від лінії фронту, лікарі цієї лікарні матимуть змогу якнайшвидше надавати медичну допомогу. Час – це життя», — говорить директорка Фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.

Окрім державної допомоги, словенські неурядові організації зібрали щонайменше 5,5 млн євро допомоги, а приватні компанії, школи, муніципалітети та приватні особи зібрали 1,3 млн євро гуманітарної допомоги (переданої через Управління захисту та порятунку Республіки Словенія).

Левова частина гуманітарної допомоги Україні склала медична допомога у формі медикаментів та ліків, медичного обладнання, а також підтримка проєктів розвитку, які спрямовані на найбільш вразливі верстви населення, у першу чергу дітей та інвалідів, їх реабілітацію та надання психосоціальної допомоги, зокрема в Одеській та Херсонській областях.