Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Роз‘яснення щодо ситуації, що склалась у НМУ ім.О.О. Богомольця

МОЗ України листом № 08.1-30/16257 від 14.06.2017 р. поінформувало ректорів ВНЗ, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями в галузі знань “Охорона здоров’я” про графік проведення ліцензійних інтегрованих іспитів “Крок” у 2018 році.

20 лютого “Крок 1. Стоматологія” успішно пройшов у 13 університетах, які навчають лікарів-стоматологів. Єдиним ВНЗ, де іспит не відбувся, став Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.

Кошториси медичних ВНЗ були погоджені МОЗ України наприкінці січня 2018 року. Однак це не завадило керівництву усіх підпорядкованих Міністерству університетів, за виключенням НМУ, провести переговорну процедуру (згідно з Законом України “Про публічні закупівлі”) з Центром тестування як єдиною уповноваженою організацією на проведення ліцензійних інтегрованих іспитів “Крок”, укласти з ними договір про надання послуг та забезпечити на належному рівні проведення іспиту “Крок 1. Стоматологія” 20 лютого.

У зв'язку з цим, незрозумілою є позиція НМУ щодо оголошення тендеру та свідомого чи неумисного затягування процедури підписання договору з Центром тестування, що фактично призвело до зриву проведення обов'язкового ліцензійного іспиту “Крок 1. Стоматологія” для більш як 200 студентів 3 курсу стоматологічного факультету НМУ.

Згідно з умовами контракту між МОЗ України та ректором НМУ ім. О. О. Богомольця Амосовою К. М., вона зобов’язана забезпечити проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів освіти. Зрив проведення ліцензійного іспиту “Крок” є прямим порушенням зазначеного пункту Контракту.

Водночас, згідно з пунктом 2.2.7. Контракту, Міністерство має право “відсторонити керівника від роботи під час проведення перевірки обставин, що вказують на невиконання чи неналежне виконання ним своїх обов’язків”.

Зважаючи на ситуацію, Міністерство прийняло рішення відсторонити від виконання повноважень за посадою ректора НМУ ім. О.О. Богомольця Амосову К.М. З відповідним Наказом Амосова К.М. була особисто ознайомлена 20 лютого у МОЗ України.

Також у Міністерстві була створена комісія для всебічного розгляду цієї ситуації, перше засідання якої відбудеться 21 лютого. Додатково інформуємо, що на час діяльності комісії від виконання повноважень також відсторонено директора Центру тестування МОЗ України Булах І.Є.

З метою забезпечення нормальної роботи університету, на час відсторонення від виконання повноважень за посадою ректора Амосової К.М., Міністерство обрало з числа науково-педагогічних кадрів ВНЗ виконуючого обов’язки ректора - Захараша М.П., професора кафедри хірургії №1.

Подальший розвиток подій показав, що керівництво НМУ не налаштоване на співпрацю та вчиняє дії, що свідчать про відвертий саботаж та невиконання наказів МОЗ України.

Інформуємо, що незважаючи на законні підстави, в.о. ректора Захараш М.П. станом на 09:00 21 лютого, не був допущений на своє робоче місце, оскільки вхід до ректорату заблокувала невелика група людей.

Водночас, 20 лютого до ректорату не змогли потрапити заступник міністра Лінчевський О.В., який є головою комісії з перевірки, а також секретар комісії, заступник начальника Управління правового забезпечення МОЗ України Правило О.І. Їх відмовились допускати до приміщень представники охорони, у той час, як адміністрація університету зачинилася у власних кабінетах і відмовилась від будь-яких контактів з представниками комісії МОЗ України.

Міністерство здивоване та стурбоване такою позицією керівництва НМУ та особисто відстороненої від виконання обов’язків ректора Амосової К.М., оскільки блокування роботи офіційно призначеного в.о.ректора призводить до зриву навчального процесу, що безумовно відобразиться на якості підготовки майбутніх лікарів.

Вранці 21 лютого МОЗ України направило в НМУ та Центр тестування лист з вимогою надати до 13:00 усю необхідну документацію для розгляду комісією справи щодо не забезпечення проведення в університеті обов'язкового ліцензійного іспиту “Крок 1. Стоматологія”.

Сподіваємося, що інтереси студентів, які стали заручниками ситуації, нинішнє керівництво НМУ таки поставить вище будь-якого свого кар’єрного благополуччя.