Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Росіяни свідомо руйнують медичну систему на тимчасово окупованих територіях — Олексій Яременко

На тимчасово окупованих територіях України російські військові цілеспрямовано знищують медичну систему. Там вже зруйновано вщент і не підлягають відновленню близько 80 закладів охорони здоров'я.

Наразі окупанти не просто зачиняють та руйнують лікарні, а й блокують доступ населення до життєво необхідних ліків та медичних послуг. 

«Понад три місяці російські військові крок за кроком намагаються знищити нашу систему охорони здоров'я. На окупованих територіях ситуація справді складна, враховуючи що окупанти не дають змогу доставити туди життєво необхідні ліки. Так само вони не надають ліки в рамках своїх обов'язків відповідно до Женевської конвенції. Тому на тимчасово окупованих територіях, на жаль,  лікарі дуже обмежені в тих послугах, які вони можуть надавати населенню», — розповів заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко. 

За його словами, попри постійні погрози та надскладні умови праці, українські лікарі продовжують надавати населенню на окупованих територіях медичну допомогу. 

Зі свого боку, Україна з першого дня війни фінансує медичні заклади, в тому числі й на окупованих територіях, за новою системою. Вона передбачає, що кожен заклад охорони здоров'я щомісяця отримує 1/12 від річного обсягу фінансування. 

Наразі на окупованих територіях кошти перераховуються тим лікарням, з якими встановлено належний зв'язок.  

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що, блокуючи постачання ліків на тимчасово окуповані території, росія вчиняє тероризм проти цивільного населення.