Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Реалізація проєкту HEAL Ukraine сприяє відновленню України

Протягом цього тижня триває місія Групи Світового банку та Банку розвитку Ради Європи щодо огляду реалізації основних заходів в межах реалізації спільного з Міністерством охорони здоров’я України проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). У ході місії відбулися зустрічі із заступником міністра охорони здоров’я – головним державним санітарним лікарем, координатором проєкту Ігорем Кузіним та Групою консультаційної підтримки HEAL Ukraine.


Під час зустрічі місії презентовано основні компоненти та проміжні результати виконання завдань HEAL Ukraine. Серед іншого йшлося про реконструкцію п’яти закладів охорони здоров’я: Ірпінської центральної міської лікарні, Бобровицького, Козятинського, Носівського та № 4 м. Вінниці центрів первинної медико-санітарної допомоги.


У межах реалізації інвестиційного компонента закуплено автотранспорт для 250 центрів первинно медико-санітарної допомоги, ІТ-обладнання для закладів охорони здоровʼя, цифрові рішення для eHealth тощо. До кінця року 194 закладам охорони здоров’я по всій Україні передадуть сучасне реабілітаційне обладнання. Для 130 об’єктів первинної медицини встановлять фотовольтаїчні електростанції, що складаються із сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей. Також очікується поставка 259 гематологічних аналізаторів.


Рамка запланованого обсягу фінансування проєкту становить 500 млн доларів США. На сьогодні використовуються п’ять різних механізмів, а саме: IBRD, CEB, Korea Eximbank, GFF, URTF. Заступник міністра наголосив на важливості інвестиційної складової як суттєвої можливості реагувати на вирішення ургентних потреб, що виникають у секторі охорони здоров’я через військову агресію.


​Під час серії зустрічей відзначено ефективність і результативність проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). А також досягнуті домовленості щодо подальшої підтримки відновлення України, системи охорони здоров’я та впровадження спільних проєктів.