Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19..."
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від __________ 2020 р. №
Київ
Про вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 р. № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з метою реалізації механізму оплати закладам охорони здоров’я наданих медичних послуг, повʼязаних з медичною допомогою пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити перелік закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19), що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Встановити, що кошти, передбачені для закупівлі медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення щодо надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – коронавірусна хвороба (COVID-19) насамперед спрямовуються на:
здійснення додаткових доплат (винагород) працівникам закладів охорони здоров’я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати відповідно до законодавства;
забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами, необхідними для надання медичних послуг, пов’язаних з наданням медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19) відповідно до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженого Міністерством охорони здоров’я, крім лікарських засобів та медичних виробів, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель Міністерством охорони здоров'я.
4. Тариф, який встановлюється для оплати надання медичних послуг, пов’язаних з наданням медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19), в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення включає фінансове забезпечення:
здійснення додаткових доплат (винагород) працівникам закладів охорони здоров’я, зазначених у пункті 2 цієї постанови;
надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19) всіх ступенів тяжкості відповідно до галузевих стандартів та міжнародних клінічних настанов;
доступності усіх необхідних лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів .
5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям протягом двох робочих днів з дати набрання чинності цією постановою забезпечити надання Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я відповідних державних адміністрацій:
Національній службі здоров’я інформації щодо переліку закладів охорони здоровʼя, в яких створено мобільні медичні бригади з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19) для виявлення SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) за місцем перебування пацієнта відповідно до медичного стандарту допомоги при COVID-19, кількості створених бригад із зазначенням належності до закладу охорони здоров’я, а також оновлювати зазначену інформацію протягом двох робочих днів з дати виникнення змін;
Міністерству охорони здоров’я щомісяця до 20 числа та до 5 числа наступного місяця інформації щодо виконання закладами охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19), вимог стосовно здійснення додаткових доплат (винагород) медичним та іншим працівникам згідно з чинним законодавством.
6. Міністерству охорони здоровʼя:
1) протягом робочого дня, наступного за датою набрання чинності цією постановою, забезпечити надання до Національної служби здоров’я інформації щодо кількості пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) в Автономній Республіці Крим, по кожній області та мм. Києву та Севастополю та кількості виявлених випадків інфікування вірусом SARS-CoV-2 з 1 квітня 2020 року;
2) забезпечити надання кожного 1 числа місяця до Національної служби здоров’я інформації щодо кількості виявлених за попередній календарний місяць випадків інфікування вірусом SARS-CoV-2 в Автономній Республіці Крим, по кожній області та мм. Києву та Севастополю за формою, визначеною Національною службою здоров’я;
3) забезпечити надання кожного 1 числа місяця до Національної служби здоров’я інформації щодо кількості відібраних за попередній календарний місяць зразків біологічних матеріалів для тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР та кількості проведених лабораторних тестувань на SARS-CoV-2 методом ПЛР в Автономній Республіці Крим, по кожній області та мм. Києву та Севастополю за формою, визначеною Національною службою здоров’я;
4) забезпечити фіксування лабораторними центрами Міністерства охорони здоров’я та іншими лабораторіями, які проводять тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, в Автономній Республіці Крим, по кожній області та мм. Києву та Севастополю, інформації про установу, що передає запит на лабораторне дослідження, та від якої отримано зразки біологічних матеріалів для тестування методом ПЛР.
7. Керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVІD-19 протягом двох робочих днів з дати набрання чинності цієї постанови надати до Національної служби здоров’я затверджений перелік закладів охорони здоров’я (в Автономній Республіці Крим, по кожній області та мм. Києву та Севастополю), визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) за формою, визначеною Національною службою здоров’я. У разі заповнення на 75% ліжкового фонду відділень/палат інтенсивної терапії зазначених закладів в межах адміністративно-територіальної одиниці, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVІD-19) може доповнювати перелік закладів охорони здоров’я відповідної адміністративно-територіальної одиниці одним закладом. У разі внесення змін до зазначеного переліку протягом двох робочих днів з моменту їх виникнення оновлений затверджений перелік закладів охорони здоровʼя надається до Національної служби здоров’я.
8. Національній службі здоровʼя забезпечити у встановленому порядку укладання договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із закладами охорони здоровʼя відповідно до інформації, наданої згідно з пунктами 4 – 6 цієї постанови.
9. Державній установі “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України” протягом двох робочих днів з дня набрання чинності цією постановою надати до НСЗУ та закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19) інформацію щодо кількості пацієнтів, яким надавалася відповідна допомога в кожному закладі охорони здоров’я станом на дату набрання чинності цією постановою.
10. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, діє до завершення 30 дня після дня відміни карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України зазначеної хвороби і застосовується з 1 квітня 2020 року.
Прем’єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |