Проєкт наказу МОЗ України «Про затвердження переліків питань та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання...»
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу МОЗ України «Про затвердження переліків питань та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог у сфері санітарного законодавства».
Проєкт наказу розроблено з метою підвищення прозорості та однозначності у відносинах між органом державної влади та суб’єктом господарювання, забезпечення організації планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарного законодавства) відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)».
Проєктом наказу передбачено затвердження переліків питань для проведення та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарного законодавства).
Проект наказу та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua
Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом громадського здоров'я МОЗ України протягом 15 днів з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.
Контактна особа - Поворозник Ігор Вікторович, тел. 253-01-00, e-mail: [email protected]
ПРОЕКТ
Про затвердження переліків питань та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог у сфері санітарного законодавства
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», статті 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1164 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», абзацу другого пункту 1, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 260-р «Питання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» та постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)»
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства щодо питної води, питного водопостачання та водовідведення, що додається.
2. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства щодо питної води, питного водопостачання та водовідведення, що додається.
3. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства у дошкільному навчальному закладі, що додається.
4. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства у дошкільному навчальному закладі, що додається.
5. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства при здійсненні промислової, сільськогосподарської, виробничої діяльності та наданні послуг, що додається.
6. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства при здійсненні промислової, сільськогосподарської, виробничої діяльності та наданні послуг, що додається.
7. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства в перукарнях та салонах краси, що додається.
8. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства в перукарнях та салонах краси, що додається.
9. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства на радіотехнічному об’єкті (РТО), що додається.
10. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства на радіотехнічному об’єкті (РТО), що додається.
11. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства у загальноосвітньому навчальному закладі, що додається.
12. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства у загальноосвітньому навчальному закладі, що додається.
13. Затвердити Перелік питань для проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства в закладі оздоровлення/відпочинку (крім наметових), що додається.
14. Затвердити уніфіковану форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства в закладі оздоровлення/відпочинку (крім наметових), що додається.
15. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 10 квітня 2013 року № 287 «Про затвердження уніфікованих форм актів, які складаються за результатами перевірок суб’єктів господарювання у частині дотримання вимог санітарного законодавства», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 квітня 2013 року за № 651/23183.
16. Директорату громадського здоров’я (Скіпальський А.П.) забезпечити у встановленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
17. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
18. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр | З. СКАЛЕЦЬКА |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту наказу Міністерства охорони здоров'я України
«Про затвердження переліків питань та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог у сфері санітарного законодавства»
1. Резюме
Проєкт наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження переліків питань та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог у сфері санітарного законодавства» (далі – проєкт наказу) розроблено з метою ефективного здійснення Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба) завдань і функцій із здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарного законодавства).
2. Проблема, яка потребує розв’язання
Проєкт наказу розроблено з метою підвищення прозорості та однозначності у відносинах між органом державної влади та суб’єктом господарювання, забезпечення організації планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарного законодавства) відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)».
3. Суть проєкту акта
Проєктом наказу передбачено затвердження переліків питань для проведення та уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарного законодавства).
4. Вплив на бюджет
Прийняття та реалізація проєкту наказу не потребує додаткових фінансових та інших витрат з державного та місцевих бюджетів.
5. Позиція_заінтересованих_сторін
Проєкт наказу потребує консультацій із заінтересованими сторонами. З метою отримання зворотного зв'язку проєкт наказу оприлюднено на офіційному веб-сайті МОЗ України.
Прогноз впливу реалізації проєкту наказу на ключові інтереси заінтересованих сторін надається у додатку до цієї пояснювальної записки.
Проєкт наказу не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.
Проєкт наказу не стосується соціально-трудової сфери.
Проєкт наказу не стосується сфери науково та науково-технічної діяльності.
6. Прогноз впливу
За предметом правового регулювання реалізація проєкту наказу не матиме впливу на:
розвиток регіонів;
ринок праці;
екологію та навколишнє природне середовище.
Проєкт наказу впливає на ринкове середовище, забезпечення інтересів і прав громадян та суб’єктів господарювання, а також на громадське здоров’я за рахунок ефективного здійснення Держпродспоживслужбою державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарного законодавства).
7. Позиція заінтересованих органів
Проєкт наказу потребує погодження з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Держпродспоживслужбою, Державною регуляторною службою України та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.
8. Ризики та обмеження
У проєкті наказу відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та положення, що мають ознаки дискримінації.
Проєкт наказу не містить норм, що зачіпають права і свободи, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.
У проєкті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
9. Підстава розроблення проєкту акта
Проєкт наказу розроблено відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», статті 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1164 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», абзацу другого пункту 1, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 260-р «Питання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» та постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)».
Міністр охорони здоров’я України | Зоряна СКАЛЕЦЬКА |