Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюдення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток 2 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної...

Проект постанови КМУ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

ПЕРЕЛІК



ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюдення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток 2 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я»

 

Міністерство охорони здоров’я України (далі – МОЗ) з метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, дотримання вимог абзацу другого пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, оприлюднює на офіційному вебсайті МОЗ проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток 2 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я» (далі – проєкт постанови).

Метою розроблення проєкту постанови є приведення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1163 (далі – Критерії), у відповідність до Закону України від 01 липня 2022 року № 2347-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» (далі – Закон України № 2347).

 

Проблематика та шляхи вирішення

В законах України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» визначено, що реабілітаційна допомога у сфері охорони здоров’я (реабілітаційна допомога) –діяльність фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров’я, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на оптимізацію функціонування осіб, які зазнають або можуть зазнати обмеження повсякденного функціонування у їхньому середовищі.

Крім того, абзацом третім пункту 9 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 285 (далі – Ліцензійні умови) передбачено, що медична практика ліцензіатом провадиться за видами медичної допомоги (екстрена, первинна, спеціалізована, паліативна, медична реабілітація).

Разом з тим, показники критеріїв визначені з урахуванням кількості скарг на суб’єктів господарювання, які надають первинну, спеціалізовану, екстрену медичну допомогу, паліативну та реабілітаційну допомогу.

Упродовж 2023 – 2024 років МОЗ за зверненнями від фізичних та юридичних осіб проведено 42 позапланові перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання Ліцензійних умов. Найбільша частка припала на ліцензіатів, які надають спеціалізовану допомогу, яка склала 40 суб’єктів господарювання. За результатами державного нагляду (контролю), у 39 ліцензіатів, були виявлені порушення Ліцензійних умов, що становить 92% від загальної кількості ліцензіатів, які перевірялись у зазначений період.

Варто зазначити, що клініко-експертною комісією МОЗ та клініко-експертними комісіями при структурних підрозділах з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій упродовж 2023 – 2024 років розглянуто приблизно 865 випадків якості надання медичної допомоги, з них орієнтовно в 20% випадків встановлено невідповідність надання медичної допомоги пацієнтам.

З огляду на викладене та враховуючи діючу редакцію критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з медичної практики і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1163, додаток 2 зазначених критеріїв, потребує приведення у відповідність до статті 8 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

 

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до МОЗ за адресою: 01601, м. Київ-601, вул. Михайла Грушевського, 7, E-mail:  [email protected] та тел. (044) 200 08 17.

Проєкт постанови, пояснювальна записка та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.

Термін обговорення проєкту постанови становить місяць з моменту його оприлюднення.