Павло Голуб, позивний Француз: історія реабілітації українського захисника
Коли дитячі мрії формують майбутнє, навіть найважчі випробування стають частиною шляху. Павло Голуб, позивний Француз, виріс у родині військових, де служба Батьківщині була не просто обов’язком, а покликанням. І хоча Павло колись мріяв приєднатися до Французького легіону, життя розпорядилося інакше.
Ще у 2008 році хлопець уклав контракт із ЗСУ. Він прагнув бути військовим не через обов’язок, а через щиру любов до цієї професії. У 2014 році, коли почалася війна на сході України, він одним із перших подався добровольцем до військкомату. Його 24-й день народження пройшов у Краматорську, в зоні бойових дій.
Після демобілізації у 2021 році Павло повернувся до мирного життя, але ненадовго. Російське повномасштабне вторгнення у 2022 році змусило його знову вдягнути військову форму й стати на захист країни.
20 червня 2023 року під час операції в Херсонській області група Павла потрапила під обстріл зі стрілецької зброї. Внаслідок бою куля з кулемета роздробила його праву руку. Чоловік опинився в лікарні у важкому стані, рухати рукою він не міг.
Завдяки кільком складним операціям й інтенсивній реабілітації Павло поступово повертає функціональність руки. Сьогодні він уже може виконувати базові побутові дії, хоча попереду ще низка операцій. Лікарі прогнозують відновлення функцій на 70–80 %.
Попри все, Павло залишається оптимістом. У нього є велика мотивація — його діти: 11-річний син та дворічна донька.
«Я хочу, щоб мої діти бачили приклад. Щоб знали: здаватися не можна, навіть коли здається, що сил уже немає. Головне — не боятися труднощів і завжди залишатися людиною», — ділиться Павло.
Павло доводить, що навіть у найскладніших обставинах можна боротися й перемагати. Його історія — це нагадування про силу духу та людську витримку.
Довідка: якісна та дієва реабілітація повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Для проходження амбулаторної реабілітації вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.
Для проходження стаціонарного відновлення достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.
Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.