Пацієнтам. Що треба зробити для проходження оцінювання з 1 січня 2025 року?
З 1 січня 2025 року починає діяти оновлена система оцінювання повсякденного функціонування людини, яка замінить стару корумповану модель МСЕК. Затяжні погодження, непередбачуваність процесів розгляду та можливості корупції залишаться в минулому. Відтепер — прозора цифровізована система, орієнтована на потреби кожної людини.
Отже, який шлях потрібно буде пройти пацієнту?
- За наявності достатньої інформації про важке захворювання, лікуючий лікар (профільний спеціаліст, який веде пацієнта) створює в електронній системі направлення до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування в лікувальному закладі за вибором пацієнта. Історія хвороби та результати обстежень додаються у сканованому вигляді.
- Через електронну систему направлення разом з відсканованими результатами обстежень надсилається у медзаклад, де проходитиме оцінювання. Висновок лікарсько-консультаційної комісії не потрібен.
- Справа ставиться в чергу. Інформація про пацієнта та його справу прихована у розкладі лікарів команди до дня оцінювання. Інформація про лікарів, які проводять оцінювання прихована від пацієнта. Пацієнт отримує електронний лист з датою, часом, місцем та типом засідання. Лікуючий лікар бачить статус справи у системі.
- У день оцінювання відкривається доступ до документів. Лікарі команди під час оцінювання можуть визначити потреби у додаткових обстеженнях та самі виписати електронне направлення в ЕСОЗ.
- В електронній системі у протоколі оцінювання фіксується рішення про встановлення інвалідності та позиція кожного лікаря, підкріплена його електронним підписом.
- Надаються рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації людини з інвалідністю.
- У разі незгоди пацієнта з рішенням експертної команди, пацієнт може оскаржити його. Для цього не потрібно нікуди їхати: перегляд відбувається в електронному вигляді.
- Передбачено присутність представника пацієнта та відеозапис засідання.